777 Steun der bondgenoten Omstreeks 17.30 bombardeerde het Nr. 110 Squadron met zijn Bristol Blenheim, Mk IV bommenwerpers de op het strand in de omgeving van 's-Gravenhage staande Junkers-Ju 52 transportvliegtuigen. De bommenwerpers werden geës corteerd door de Bristol Blenheim, Mk I F, jagers van het Nr. 600 Squadron. Beide squadrons werden door Duitse jagers aangevallen, waarbij de Bristol Blenheim, Mk I F, jager (R.A.F.-number: L 1517) van het Nr. 600 Squadron werd neergeschoten en verloren ging (bij Wassenaar), terwijl tenminste vier Duitse toestellen zouden zijn neergeschoten. Om 18.00 wees de G.-Lvd. kapitein-vlieger J.H. van Giessen aan als verbindings officier tussen hem en de Britse adjunct-luchtmachtattaché. Kapitein Van Giessen kreeg daarbij de aanwijzing, dat de vliegparken Buiksloot, Ruigenhoek, Haam- stede en Souburg (Vlissingen) beschikbaar waren voor het stationeren van Britse jachtverbanden. Van de luchtmachtattaché vernam hij dat het Bomber Command opdracht had gekregen om in de nacht van 10 op 11 mei Waalhaven te bombar deren, als inleiding voor een Nederlandse aanval op dit vliegpark. Nadere informatie bij het Commando van de Vesting Holland wees uit dat de C.-3 G.B. in de loop van de avond opdracht had ontvangen om de Oude Maas over te steken bij de Barendrechtse brug en verder westelijk èn onmiddellijk na afloop van het bombardement op Waalhaven aan te vallen. Bovendien vernam hij dat de Lichte Divisie, die door de O.L.Z. onder de bevelen van de C.-Vg.H. was gesteld, bij Alblasserdam over de Noord zou gaan. Deze grote eenheid had op dracht gekregen om de Duitse troepen op IJsselmonde aan te vallen en zich ver volgens in het bezit te stellen van het vliegpark Waalhaven1. De nachtaanval op het vliegpark Waalhaven duurde geruime tijd. De aan vallende bommenwerpers vlogen alleen of in kleine patrouilles en vielen van ver schillende hoogten (500 - 2 000 m) - met tussenruimten van 10 minuten - het vliegpark aan. Het bombardement begon tegen 21.30 en eindigde in de vroege morgen van 11 mei omstreeks 3.00. Het werd uitgevoerd door 36 Vickers Wel lington, Mk I, bommenwerpers2, die elk 18 bommen van ongeveer 100 kg met 1 De aanval van het 3e Grens Bataljon mislukte, niettegenstaande een deel van het bataljon over de Oude Maas was gezet en Waalhaven reeds dicht was genaderd. De herhaalde pogingen van de Lichte Divisie, om de Noord over te gaan, mislukten. 2 6 van het Nr. 9 Squadron te Honington, 3 van het Nr. 37 Squadron te Marham, 6 van het Nr. 38 Squadron te Marham, 3 van het Nr. 75 Squadron te Feltwell, 6 van het Nr. g9 Squadron te Newmarket, 6 van het Nr. 115 Squadron te Marham en 6 van het Nr. 149 Squadron te Mildenhall, alle deel uitmakend van de Nr. 3 Group.

NIMH | 1970 | | pagina 251