De uitvoering van de Duitse aanval 791 HOOFDSTUK IX (zie de kaart no. 26) a De organisatie en de sterkte aan vliegtuigen van de Luftwaffe, alsmede de voor 10 mei 1940 ontworpen operatie Het merendeel van de bescheiden van de vele Duitse staven en eenheden is na de capitulatie van Duitsland in mei 1945 verbrand of op andere wijze vernietigd. Niettemin is het mogelijk gebleken een tamelijk betrouwbaar overzicht te geven van de organisatie, de gevechtssterkte en de groepering van de Luftwaffe op 10 mei 1940. Dit geldt in gelijke mate voor haar operaties boven ons land gedurende de gevechtsdagen in genoemde maand. Enkele jaren na de oorlog zijn op verzoek van de Commandant van de 'Studien- gruppe Geschichte des Luftkrieges' van de Luftwaffenakademie alsnog verslagen en studies van bepaalde operaties gemaakt door voormalige commandanten, chefs van staven of andere er bij betrokken officieren. De volgende gegevens zijn aan deze verslagen en studies ontleend, alsmede aan de officiële bescheiden, die tijdens de gevechtsdagen door ons werden buitgemaakt. Voorts zijn veel gegevens geput uit ooggetuigeverslagen èn uit de 'Washington Documents', een verzameling foto kopieën van officiële Duitse bescheiden, die in de jaren 1942 t/m 1945 door de Amerikaanse strijdkrachten werden buitgemaakt en/of in beslag genomen. De organisatie van de Luftwaffe De afbeelding IJ, in de tekst, geeft een schematische voorstelling van de organi satie van de Luftwaffe op 10 mei 1940. Daaruit blijkt, dat de Oberbefehlshaber der Luftwaffe, Generalfeldmarschall H. Göring, o.m. vier Luftflotten onder zijn be velen had. De Luftflotten 2 en 3 waren opgesteld in het westen; 1 en 4 in het oosten.

NIMH | 1970 | | pagina 265