Uitvoering Duitse aanval met de oprukkende eenheden van het 18e Leger, opdrachten te verstrekken aan de ondersteunende vliegtuigverbanden en regelingen te treffen voor tijdige aanvoer van o.m. reserves, levensmiddelen, munitie en materieel. Voorts moest hij als zodanig de transportvliegtuigen 'dirigeren' naar de plaatsen, waar de voorraden moesten worden ingevlogen (cq. afgeworpen). Van dit alles is tijdens de gevechts- dagen van 10 t/m 14 mei niet veel terecht gekomen. Zoals uit het schema blijkt, was Fl.Div. 7 nog niet op divisiesterkte en -samenstel ling gebracht. Zij omvatte o.m. een staf, verschillende kleinere divisie-onderdelen en een regiment valschermjagers, nl. het F.S.J.R. Nr. i1. Dit regiment omvatte behalve een staf, drie bataljons en een pantserafweercom- pagnie. Elk van de drie bataljons had vier eenheidscompagnieën, genummerd 1 t/m 12. Van het F.S.J.R. Nr. 2 bestonden slechts twee bataljons, nl. het bataljon I./2 en het bataljon II./2. Het personeel van laatstgenoemd bataljon was - met uitzonde ring van dat van de 6e Compagnie - nog niet geoefend in het valschermspringen. De 22e Div.2, onder bevel van Generalmajor L.W. Graf von Sponeck, bestond organiek - behalve uit een staf en kleinere divisieonderdelen - uit het 16e, het 47e en het 65e Regiment infanterie (respectievelijk I.R. 16, I.R. 47 en I.R. 65) en het 22e Regiment artillerie (A.R. 22). De ongelijksoortige samenstelling van de beide divisies en de door deze uit te voeren opdrachten hadden het noodzakelijk gemaakt het F.S.J. Btl. I./2 en de 6e Compagnie van het F.S.J. Btl. II./2 bij de 22e LL.-Inf.Div. in te delen, terwijl het I.R. 16 met enige kleinere onderdelen van de divisietroepen werd ingedeeld bij Fl.Div. 7. De luchttransporteenheden stonden onder bevel van generaal Student en be stonden uit twee Kampfgeschwader z.b.V., genummerd 1 en 2. Het Kampfgeschwader z.b.V. 1, onder bevel van kolonel F. Morzik, was aange wezen om Fl.Div. 7 en een klein deel van de 22e LL.-Inf.Div. te vervoeren. Het bestond uit vier Kampfgruppen z.b.V., genummerd: a I./K.G. z.b.V. 1; b II./K.G. z.b.V. 1; c III./K.G. z.b.V. 1 en d IV./K.G. z.b.V. 1. 1 F.S.J.R. Fallschirmjager Regiment. 2 Als luchtlandingsdivisie werd haar naam als volgt afgekort: 22e LL.-Inf.Div. 808

NIMH | 1970 | | pagina 282