Uitvoering Duitse aanval in zuidelijke richting weg. Ook deze Duitsers vormden twee gevechtsgroepen, t.w. de 'Gruppe Leutnant Erdmann' (van 5./I.R. 47) en de 'Gruppc Feldwebel Polyka' (de overige militairen), die later aanvallen deden in de richting van het vliegveld c Tenslotte landden er om 9.55 vijf vliegtuigen met respectievelijk twee en drie laadeenheden van 5./ en 6./I.R. 47. Na het verlaten der vliegtuigen stelden de infanteristen en de vliegtuigbemanningen zich onder bevel van Oberleutnant Voigt. Deze officier wist later in de duinen nog een aantal daar individueel op tredende Duitsers om zich heen te verzamelen, zodat de zelfstandig opererende 'Gruppe Oberlt. Voigt' tenslotte 136 man telde. De vijf genoemde gevechtsgroepen deden verwoede en vaak succesrijke aanvallen op Valkenburg en tegenaanvallen op de tegen hen in de duinen optredende Nederlandse strijdkrachten. Zij zijn er echter niet in geslaagd om verbinding tot stand te brengen met de op het vliegveld gelande Duitse hoofdmacht. Dit waren de laatste landingen in deze omgeving. De overige 20 toestellen van dit echelon keerden mèt hun ladingen weer naar Werl terug. In Duitsland werd toen besloten, dat geen (grote) transporten naar Valkenburg meer zouden worden uitgevoerd. Het echelon, dat om 10.50 zou landen, werd wegens gebrek aan trans portvliegtuigen zelfs in het geheel niet ingezet. Toch werd in de namiddag nog een 'Stosztrupp' van II./A.R. 22 naar Valkenburg vervoerd met 6 vliegtuigen van K.G. z.b.V. 9, die omstreeks 16.40 moesten landen. Toen landing op of bij Val kenburg niet mogelijk was, landde er één vliegtuig bij Ockenburg, terwijl de andere vijf vliegtuigen met hun lading naar Duitsland terugkeerden. Enkele andere voor Valkenburg bestemde onderdelen werden later nog overgebracht naar het vliegpark Waalhaven (Landeplatz IV) of de directe omgeving daarvan. Zo werd de rest van 7./I.R. 47 en 14./I.R. 47 overgevlogen naar de autosnelweg tussen Dordrecht en de Moerdijk, respectievelijk op 11 en 12 mei 1940. Uit het voorafgaande blijkt, dat slechts een deel van de voor Valkenburg be stemde troepen kon worden overgebracht. In totaal zijn er in deze omgeving aan Duitse troepen geland Op Valkenburg en in de directe omgeving daarvan Maaldrift Fallschirmjager148 man Stabl.R. 47. 24 man Nachrichtenzug 47 32 man Aufklarungszug 47 31 man Stab II./I.R. 47. 9 man 828

NIMH | 1970 | | pagina 302