833 Uitvoering Duitse aanval Het is dan ook niet onmogelijk, dat twee vliegtuigen van de Staffel in de vlieg- tuigverbanden van dat tweede echelon terecht zijn gekomen. Zij maakten althans een landing op het strand even ten zuiden van de Wassenaarse Slag, ongeveer gelijktijdig met de achttien vliegtuigen van genoemd echelon, die zowel ten noorden als ten zuiden van de Wassenaarse Slag op het strand landden, en wel om 9.45. De resterende tien vliegtuigen van de Staffel bleven nog lange tijd rondvliegen en landden tenslotte omstreeks r 1.30 op het vliegpark Waalhaven, waar zij 149 man van 7./I.R. 65 aan de grond zetten. Na dit derde echelon zijn voor Ockenburg in Duitsland geen transportvlieg tuigen meer met personeel beladen. De vijand hield aanvankelijk het hulpvliegveld bezet, doch werd in de loop van de dag door onze troepen weggedrongen naar het bosterrein bij het landgoed Ocken- rode, waar hij zich onder leiding van de C.-22e LL.-Inf.Div. naar alle zijden ter verdediging inrichtte. Aan de noordzijde was de verdediging opgedragen aan de 'Gruppe Pollay' (in hoofdzaak 2./A. 22); aan de westzijde stond de 'Gruppe Langmann' (5./I.R. 65 en personeel van de Divisiestaf)aan de zuidzijde stond 'Gruppe Von Roon' opgesteld (personeel van 3./F.S.J.R. 2 en van de Krad- Meldezug 221), terwijl de oostzijde verdedigd werd door de 'Gruppe Zürn' (Staf II. I.R. 65 en personeel van de DivisiestafDe overige militairen werden als reserve in het bos opgesteld en vormden o.m. de 'Gruppe Thoma' (personeel van de Staf van II./A.R. 22) en de 'Gruppe Klemme' (personeel van 3./Pi.Btl. 22). Deze opstelling beheerste tevens de weg Monster - Loosduinen. In totaal zijn er op Ockenburg en in de directe omgeving daarvan derhalve ge land: Fallschirmjager. 92 man2 Stab 22e LL.-Inf.Div. (deel)3. 45 man Krad-Meldezug 22 sectie motorordonnansen). 33 man Feldgendarmerietrupp 22 (deel). 12 man 1 F. von Metzsch schrijft hier in zijn boek 'Teile Reiterzug 65' (=Aufklarungszug 65). De auteur betwijfelt dit, want alles wijst er op dat deze sectie in de buurt van Ypenburg terecht is gekomen. 2 Hierbij zijn 56 man gerekend, die vanaf hun landingsplaats ten noorden van het Staalduinse Bos het hulpvliegveld Ockenburg hadden weten te bereiken. 3 Eén van de vliegtuigen, neergekomen in het bos van Ockenrode, was volledig ingericht als opera tiekamer van een veldhospitaal. Stab I./I.R. 65 (deel). Stab II./I.R. 65. 8 man 42 man

NIMH | 1970 | | pagina 307