Uitvoering Duitse aanval In de hiervoren beschreven toestand kwam overigens tot op het tijdstip, dat de Nederlandse troepen op 14 mei de wapens neerlegden, verder geen wijziging. Op dat moment waren in Overschie, in Valkenburg en bij de Wassenaarse Slag nog ongeveer 1 100 Duitsers strijdvaardig. 3 De aanval van de yeFlieger Division (zie kaart no. 26) Op 4 april 1940 zond generaal Student in zijn kwaliteit van C.-Fl.Div. 7 de vol gende brief aan de Luftwaffenführungsstab des Generalstabs der Luftwaffe, bij welke brief hij het reeds bekende korpsbevel aanbood. Geheime Sache Geheime Kommandosache Fl. Division 7 I a Nr. 38/40 g.Kdos. Chefsache Betr.Einsatzbefehl der Fl.Div. 7 An Luftwaffenführungsstab Führungsabteilung In der Anlage übersendet die Division den Einsatzbefehl ohne die Anlage 5, Anlage 'Feindnachrichten' in Neubearbeitung. Es andern sich ausserdem Einzelkeiten des infanteristischen Einsatzes. Der Befehl ist innerhalb der Division noch nicht ausgegeben. 1 Anlage I.A. Luftw. Führungsstab- 1. Ausfert. Trettner, Fl.Div. 7 (Ia) Ausfert. Major d. G. Uit de inhoud van deze brief blijkt, dat het aanvalsbevel voor het korps tevens het aanvalsbevel voor de Fl.Div. 7 was. Dit is ongetwijfeld de reden, dat bijlage 3 - Einzelauftrage für Fl.Div. 7 - voor een korpsbevel zo uitgebreid is en zo in details treedt. Toch geeft de bijlage niet alle bijzonderheden. Evenals voor de 22e LL.- Inf.Div. zal o.m. ook voor de Fl.Div. 7 een landingsschema zijn opgemaakt en moeten er bevelen zijn gegeven om n./I.R. 16 met watervliegtuigen ter weers zijden van de Maasbruggen op de Maas te laten landen. 849 Berlin, 4.4.1940 2 Ausfertigungen 1Ausfertigung

NIMH | 1970 | | pagina 323