Uitvoering Duitse aanval verlies aan transportvliegtuigen kon generaal Student echter niet rekenen op versterkingen van enige betekenis. In het gebied van de Groep Zuid had hij daar om de grote verkeersweg Dordrecht-Moerdijk als landingsbaan aangewezen. Het Fl.Korps z.b.V. bleef echter een lichtpunt. Zijn vliegtuigen moesten de ver schillende verplaatsingen van Nederlandse en Frans/Britse troepen nauwlettend waarnemen en troepenconcentraties aanvallen. De ontwikkeling van de toestand tot de avond van 13 mei Met betrekking tot het gebruik van Luftflotte 2 op 11 mei gaf de verbindingsoffi cier van Luftflotte 2 bij de Legergroep B in de late avond van 10 mei aan de com mandant van deze legergroep de volgende informatie door: Order voor Luftflotte 2 voor 11 mei 1940 1 Vanaf het aanbreken van de dag verkent de Aufklarungsgruppe 122 voortdurend wegen en spoorlijnen in het vijandelijke achter land in het aanvalsvak, hierbij inbegrepen de vliegparken in zuid oost Engeland en de scheepvaartverbindingen in het Kanaal. 2 De Engelse en Franse strijdkrachten, waarvan wordt verwacht dat zij verder zullen oprukken, zullen door het IVe Fliegerkorps voort durend worden aangevallen; zwaartepunt: de uit het zuidwesten tegen Antwerpen oprukkende troepen. 3 Het VUIe Fliegerkorps blijft het voorwaarts gaan van het 6e Leger ondersteunen; zwaartepunt: westelijk van Maastricht. 4 De hoofdopdracht voor de General z-b.V. op 11 mei is de onder steuning van de voorwaartse beweging van het 18e Leger en voorts de ondersteuning van het Luchtlandingskorps. Het zwaartepunt van de strijd tegen de vijandelijke opmarshet gebied Moerdijk - Antwerpen. Bovendien bescherming van de luchttransporten door jachtvlieg tuigen, die ook bescherming moeten geven boven het Luchtlandings korps. Het zwaartepunt in de ondersteuning van het 18e Leger: nabij de doorbraak bij Mill. 5 Het Luchtlandingskorps houdt Waalhaven vast in handen en ver sterkt met alle mogelijke middelen de bruggen en bruggenhoofden bij de Moerdijk. Daartoe noordelijke strijdkrachten in de nacht van 10 op 11 mei richting Rotterdam samentrekken1. 1 Dit is in overeenstemming met de opdracht aan de C.-22e LL.-Inf.Div. om de noordelijke rand van Rotterdam af te sluiten. 859

NIMH | 1970 | | pagina 333