Uitvoering Duitse aanval 6 Het He Flakkorps blijft het 6e Leger in zijn strijd ondersteunen en beschermt het luchtruim boven het operatiegebied. Vroeg in de morgen van n mei oordeelde generaal Student de toestand bij zijn divisie nog kritieker dan in de avond van 10 mei. Omstreeks middernacht hadden hem namelijk berichten bereikt, dat er in de omgeving van Alblasserdam, op de oostelijke oever van de Noord, troepenbewegingen gaande waren. Het geluid van motoren was duidelijk hoorbaar geweest. Het vliegpark Waalhaven was gedurende de nacht zwaar gebombardeerd door de R.A.F., terwijl het Nederlandse front op de noordelijke Maasoever versterkt scheen te zijn. Op grond van deze berichten overwoog generaal Student het bruggenhoofdje bij Rotterdam op te geven. Het is echter mede op aandringen van de C.-III./I.R. 16 niet zo ver gekomen. De pogingen van de Nederlandse Lichte Divisie om bij het aanbreken van de dag tussen Kinderdijk en Hendrik-Ido-Ambacht over de Noord te gaan, liepen op niets uit. Ook mislukten de pogingen om zich bij duisternis en later bij daglicht meester te maken van de brug bij Alblasserdam. Toen een aantal Duitse bommen werpers omstreeks 10.00 Alblasserdam bombardeerde, had dit op de Nederlandse troepen zo'n demoraliserende uitwerking, dat de strijd voorlopig was beslist in het voordeel van de Duitsers. Ook in het zuidelijke bruggenhoofd bij de Moerdijk liet de toestand zich in de vroege morgen van 11 mei voor de Duitsers niet rooskleurig aanzien. Het Neder landse 6e Grens Bataljon (6 G.B.) omsloot nog steeds het bruggenhoofd, terwijl Franse strijdkrachten het Wilhelminakanaal tussen Tilburg en Oosterhout hadden bezet. Een Frans detachement had het bruggenhoofd verkend, maar toen het na versterking te hebben ontvangen in de namiddag een aanval wilde doen, werd deze in de kiem gesmoord door het krachtig ingrijpen van de C.-Fl. Korps z.b.V., met bombardementen op Zevenbergen en Zevenbergschenhoek. Als gevolg van deze luchtaanvallen trokken de Fransen terug op Breda, terwijl het grootste deel van 6 G.B. 's avonds terugging tot achter de Mark. Op io mei was het 3e Grens Bataljon (3 G.B.) uit Noord-Brabant aangekomen te Willemsdorp en door de C.-Vg.H. ter beschikking gesteld van de C.-Groep Kil van het Zuidfront van de Vesting Holland. De bataljonscommandant kreeg op dracht op te rukken naar Waalhaven, teneinde - na afloop van een door de R.A.F. uit te voeren nachtelijk bombardement - een aanval te doen op dit vliegpark. Het bataljon zou de Oude Maas overschrijden tussen Puttershoek en Goid- schalksoord en zich op 1 km ten zuiden van het vliegpark gereed stellen voor de aanval. Hoewel de ie compagnie Waalhaven naderde tot op anderhalve kilometer is er door het getreuzel der andere compagnieën niets terechtgekomen van deze aanval. 860

NIMH | 1970 | | pagina 334