Uitvoering Duitse aanval tweede bataljon wielrijders afstaan aan de Kantonnementscommandant van Dordrecht. Ter uitvoering van dit bevel kreeg de C.-I-2 R.W. opdracht om zich onder de bevelen te stellen van voornoemde Kantonnementscommandant. Het bataljon kwam omstreeks 15.30 in Dordrecht aan en bezette vervolgens het oostelijke deel van de stad. Het 1 R.W. (min II) en de I-K.R.A. werden opgesteld achter de Noord; het 2 R.W. en de II-K.R.A. kregen tot taak het Eiland van Dordrecht van Duitsers te zuiveren, terwijl het 2 R.H.M. en de I-15 R.A. divisiereserve werden. Tussen 13.00 en 14.00 gaf de C.-Lt.Div. zijn verschillende bevelen. De troepenbewegingen op de smalle polderwegen ten oosten van de Noord ont snapten niet aan de aandacht van de Duitsers, die terdege beseften dat ook de intact zijnde brug bij Alblasserdam voor hen een gevaar bleef vormen. Tussen 12.40 en 14.15 werd Alblasserdam dan ook vier keer uit de lucht gebombardeerd, waardoor op verschillende plaatsen brand uitbrak en veel huizen werden vernield. De bevolking vluchtte in paniek en II-2 R.W. werd volkomen uiteengeslagen, terwijl ook bij de overige ter plaatse aanwezige Nederlandse onderdelen verwar ring en vertraging ontstond. Het gevolg was, dat de aanvallende groep, die het Eiland van Dordrecht zou zuiveren, eerst op 12 mei met haar eigenlijke taak kon beginnen. Intussen hadden de onderdelen van de Fl.Div. 7 zich volledig gemotoriseerd, zo dat zij snel naar bedreigde punten konden worden gestuurd1. Op de als landingsbaan ingerichte betonweg Dordrecht Moerdijk landden 36 vliegtuigen van de K.G. z.b.V. 9 (aangevuld) met de Staf en één compagnie van I./I.R. 72, Stab III./ en g./I.R. 65 en de rest van 7./I.R. 472. Alle Duitse troepen rond Dordrecht werden gesteund door artillerie. Zij werden onder éénhoofdig bevel geplaatst en vormden van dat ogenblik af de 'Kampf- gruppe de Boer'. De aanvoer van munitie en verplegingsartikelen had tot dusverre zonder onder breking plaats gehad, doch nu dreigde gebrek te ontstaan aan 'Abwurfbehaltern'. De gewonden had men ondergebracht in ziekeninrichtingen ter plaatse, terwijl terugvliegende transport- en Rode Kruis-vliegtuigen van het type Junkers-Ju 52 de lichtgewonden afvoerden. De commandant van de San.Komp. 7 had daartoe 1 De vijand had geen gebrek aan benzine. Bij de brug over de Oude Maas bij Barendrecht had hij twee, met benzine geladen, voor anker liggende tankschepen aangetroffen. 2 I./I.R. 72 behoorde tot de legerreserve en zou op dringend verzoek om versterking aan generaal Student ter beschikking worden gesteld. Het is slechts gedeeltelijk ingezet. Er was sprake van een Schützenkompanie van I.R. 65. Aangenomen dat het g./I.R. 65 was. 863

NIMH | 1970 | | pagina 337