864 Uitvoering Duitse aanval o.m. een autocolonne gevormd, die de gewonden uit de onderdelen overbracht naar de ziekeninrichtingen of naar de landingsplaatsen. Toen door luchtverkenning tussen Antwerpen en Breda de aanwezigheid werd onderkend van sterke, gemotoriseerde Franse strijdkrachten, had de General z.b.V. onmiddellijk K.G. 4 en jachtvliegtuigen ingezet tegen deze bedreiging van de zuidelijke flank van het luchtlandingsgebied. De bommenwerpers en jacht vliegtuigen brachten de Franse troepen ernstige verliezen toe en generaal Putzier kenschetste na de oorlog dit ingrijpen als'der grösste Erfolg der Fliegerverbande wahrend des Holland-Einsatzes'. Zeker is, dat de actie van het Fl. Korps z.b.V. de geallieerde onderneming tegen de Moerdijk ten gunste van de Duitsers heeft beslist. De 11e mei was voor de Nederlandse troepen ongetwijfeld een ongelukkige dag. Het 6e Grens Bataljon was bijna geheel teruggetrokken achter de Mark, terwijl de aanvallen van het 3e Grens Bataljon en het II-28 R.I., alsmede die der Lichte Divisie op niets waren uitgelopen. De toestand in Rotterdam was onveranderd. Aangezien de landingen op Waal haven en omgeving voortgingen, droeg de O.L.Z. de C.V. op nog twee bataljons naar Rotterdam te sturen. De C.V. onttrok deze bataljons aan het Oostfront van de Vesting Holland. Zij kwamen respectievelijk in de avond van 11 mei en vroeg in de morgen van 12 mei in Rotterdam aan1. De naar het noorden opmarcherende Franse strijdkrachten waren bij de Bel gisch-Nederlandse grens tussen Antwerpen en Breda langdurig en effectief van uit de lucht aangevallen en hadden daarbij zware verliezen geleden. Bovendien had de Luftwaffe Nederlandse en Franse troepen bij Best, Tilburg, Gilze-Rijen, Breda en Roosendaal gebombardeerd. De kans dat de Franse gemotoriseerde troepen de Moerdijk eerder zouden bereiken dan de voorste eenheden van het 18e Leger werd derhalve kleiner. Daarbij kwam nog dat ook de Franse eenheden, die via Zeeland oprukten, ernstige vertraging ondervonden. Met betrekking tot het gebruik van Luftflotte 2 op 12 mei deelde de verbindings officier van Luftflotte 2 bij de Legergroep B op 12 mei om 0.35 het volgende mee: Voornemens met betrekking tot het gebruik van Luftflotte 2 op 12 mei 1940: 1 Verkenning a Controle van wegen en spoorlijnen in Noord-Frankrijk, zoals tot nu toe. 1 II-32 R.I. op 11 meien II-25 R.I. op 12 mei 1940.

NIMH | 1970 | | pagina 338