865 Uitvoering Duitse aanval b Controle van de Belgische vliegparken met het oog op het ge bruik door Franse of Engelse eenheden. c Controle van het luchtruim boven het Engelse Kanaal. 2 Korpsopdrachten Hoofdopdracht voor de General z.b.V. is de ondersteuning van het Luchtlandingskorps, in het bijzonder door bestrijding van artillerie en schepen bij Rotterdam en ontschepingen bij Vlissingen. St.G. 77 blijft daartoe onder zijn bevelen1. De opdrachten voor het VlIIe en IVe Flieger Korps blijven onver anderd de ondersteuning der Legers door aanvallen op mars- en transportcolonnes (bewegingen) in België. De bestrijding van de vijandelijke luchtvaart treedt op de achter grond. Zwaartepunt: het gebied Antwerpen - Brussel. 3 Luchtlandingskorps Het beveiligen van de bruggen bij de Moerdijk blijft hoofdopdracht. 4 He Flakkorps Opdrachten onveranderd. Vroeg in de morgen van 12 mei begon de actie van het daartoe aangewezen deel van de Lt.Div., die ten doel had het Eiland van Dordrecht van Duitsers te zuive ren. De aanval was - met drie bataljons wielrijders in voorste lijn en één bataljon wielrijders in reserve - zeer methodisch opgezet, maar over een veel te breed front (9 km). De II-K.R.A. zou de aanval van het rechter voor-bataljon voorbe reiden en steunen door het afgeven van vuur op de oostelijke landhoofden van de beide bruggen, terwijl een compagnie van de Groep Kil opdracht had gekregen de Dordtsche Kil over te steken en een bruggenhoofd te vormen bij Wieldrecht. Inderdaad bezette de compagnie omstreeks 10.30 zonder strijd de plaats Wiel drecht. De aanval wordt hier niet op de voet gevolgd, omdat een uitvoerige beschrijving daarvan niet past in het bestek van dit boek2. De onderdelen, die ten oosten van de spoorlijn Dordrecht - Moerdijk aanvielen, 1 St.G. Stuka Geschwader. De gebeurtenissen op het Zuidfront van de Vesting Holland zijn uitvoerig beschreven in het boekwerk: 'De krijgsverrichtingen op het Zuidfront van de Vesting Holland'. Het vormt onder deel B, deel 4 van Hoofddeel II van het Stafwerk: 'De strijd op Nederlands grondgebied tijdens de W.O. II' en verscheen in 1963.

NIMH | 1970 | | pagina 339