876 Uitvoering Duitse aanval cki, bereikte in de nacht van 13 op 14 mei Rotterdam-Zuid. Achter deze divisie volgde de SS Leibstandarte Adolf Hitler, onder bevel van SS Standarte Fuhrer J. Sepp Dietrich1. De ge Pantserdivisie en de SS Standarte waren van hun korpsen afgesplitst en vormden met de Fl.Div. 7 en de met deze divisie gelande onderdelen van de 22e LL.-Inf.Div. het XXXIXe Legerkorps, onder bevel van General-Leutnant R.F.K. Schmidt. Ook kreeg generaal Schmidt de 254e Divisie onder zijn bevel, doch deze is niet ten noorden van het Hollandsch Diep gekomen. Bovendien werden, zoals zal blijken, nog artillerie, enige bruggencolonnes en een compagnie pioniers ingedeeld bij dit legerkorps. Generaal Schmidt kwam met zijn staf in de zeer vroege morgen van 14 mei te Rijsoord aan en vestigde daar zijn stafkwartier. Generaal Student stelde zich op 14 mei om 2.00 onder zijn bevelen. Het XXXIXe Legerkorps stond rechtstreeks onder bevel van de C.-i8e Leger, wiens commandopost zich te Uden bevond. Op 13 mei gaf de C.-i8e Legei om 14.50 een legerbevel uit voor de aanval op de Vesting Holland, dat o.m. het volgende inhield 2 Op 14 mei begint het 18e Leger de aanval op het noorden en het zuiden van de Vesting Holland. 3a De Ie Kavaleriedivision stelt zich ter weerszijden van Stavoren zó gereed voor de overgang over het IJsselmeer2, dat zij op bevel van het Leger tot de aanval op het Noordfront van de Vesting Holland kan overgaan. 3b Het Xe Legerkorps voltooit de doorbraak door de Grebbelmie en verhindert een terugvloeien van de aldaar ingezette Nederlandse strijdkrachten op de Vesting Holland. Het Korps verschaft zich zo spoedig mogelijk een uitgangsstelling voor de aanval op de Nieuwe Hollandse Waterlinie bij en ten zuiden van Utrecht. 3c Het XXXIXe Legerkorps stelt zich in het bezit van het zuide lijke deel van de Vesting Holland. Het korps rukt, met het zwaartepunt over Dordrecht - Rotterdam, in 1 Een gemotoriseerd regiment met artillerie, luchtdoelartillerie,enz. één van de best uitgeruste formaties van het Duitse Leger. 2 In het bevel 'Zuiderzee' genoemd.

NIMH | 1970 | | pagina 350