877 Uitvoering Duitse aanval de algemene richting Utrecht op. De ingesloten delen van de 22e LL.-Inf.Div. rond 's-Gravenhage moeten worden ontzet. Het XXXIXe Legerkorps beveiligt het gebied van Breda tot Roosen daal tegen Antwerpen tot het XXVIe Legerkorps deze taak over neemt. Daartoe worden onder zijn bevelen gesteld de versterkte Fl.Div. 7. de 22e LL.-Inf.Div. de ge Pantserdivisie. de 254e Inf.Div. de Leibstandarte Adolf Hitier. bovendien 2 bruggencolonnes, enige artillerie-onderdelen en een pioniercompagnie. 3d Het XXVIe Legerkorps beveiligt de zuidelijke flank van het Leger tegen Antwerpen en neemt hiertoe op 14 mei het gebied tussen Breda en de Scheldemonding vast in bezit. De SS Verf.Div. en de 256e Inf.Div. blijven onder mijn bevel, evenals de ter versterking in gedeelde eenheden uit de legerreserve, voor zoveel deze niet aan het XXXIXe Legerkorps moeten worden afgestaan. Bijzonderheden betreffende de overname en het aantrekken van de onder de bevelen gestelde troepen en eenheden moeten rechtstreeks tussen het XXVIe Legerkorps en het XXXIXe Legerkorps worden geregeld. 3e De 225e Inf.Div. (Legerreserve) en de 208e Inf.Div. (Leger reserve) worden marstechnisch onder bevel van het XXVIe Leger korps gesteld. De 225e Inf.Div. en de 208e Inf.Div. moeten respec tievelijk achter de rechter- en de linkervleugel van het XXVIe Legerkorps volgen. 4 Luchtv erkenning Deze geschiedt als volgt 4./H.23 tot de lijn Amsterdam - Gouda - Gorinchem. 4./H.21a in het zuidelijke deel van de Vesting Holland tot de lijn Gorinchem - Woerden - Leiden. Dit deel van het Staffel dient met het XXXIXe Legerkorps samen te werken. b het gebied tussen het Hollandsch Diep - de kust ten westen van

NIMH | 1970 | | pagina 351