878 Uitvoering Duitse aanval Steenbergen Bergen op Zoom - noord- en noordoostrand van de Vesting Antwerpen. 7-/(F)LG 2 verkent de eilanden in de Scheldemonding, Walcheren en het gebied Terneuzen - Gent - Antwerpen en in het noordelijke deel van de Vesting Holland1. 5 Het aan het XXVIe Legerkorps ter beschikking gestelde radio station voor de verbinding met de 22e LL.-Inf.Div. dient aan het XXXIXe Legerkorps te worden overgegeven. Commandopost: Uden. De Opperbevelhebber. gez. Von Küchler, Dit bevel werd op 13 mei om 17.05 gevolgd door het volgende radiobevel van de C.-i8e Leger aan de C.-XXXIXe Legerkorps 'Widerstand in Rotterdam ist mit allen Mitteln zu brechen, nötigen- falls ist Vernichtung der Stadt zu bedrohen und durch zu führen'2. Onmiddellijk na deze beide bevelen van de C.-i8e Leger kwamen de'Absichten' voor het gebruik van Luftflotte 2 voor 14 mei. Deze 'Absichten' zijn bewaard ge bleven. Zij waren samengesteld door de verbindingsofficier van Luftflotte 2 bij de Legergroep B. Zij werden op 13 mei om 22.50 uitgegeven en luidden als volgt: Voornemens met betrekking tot het gebruik van Luftflotte 2 op 14 mei 1940. 1 Het VUIe Fliegerkorps van Luftflotte 3 ondersteunt op 14 mei met jachtvliegtuigeenheden de voor de ondersteuning van het 6e Leger in te zetten eenheden van het IVe Fliegerkorps. 2 Het IVFliegerkorps (zonder K.G. 54 en één Gruppe tezamen dus zonder vier Kampfgruppen) ondersteunt aanvallen van het 6e Leger. De Belgische vliegparken moeten doorlopend worden bewaakt met het oog op een bezetting door Engelse en Franse luchtstrijdkrachten en om - met uitbuiting van het juiste tijdstip en de goede weersomstan digheden - deze aan te vallen. Bovendien is een doorlopende bewa king en bestrijding van de uit het gebied Lille Arras Maubeuge 1 Een (F)Staffel diende voor Fernaufklarung, een (H)Staffel voor tactische verkenning. 2 Nederlandse vertaling: 'De tegenstand in Rotterdam moet met gebruikmaking van alle middelen worden gebroken, zonodig dient met vernietiging van de stad te worden gedreigd en moet deze worden uitgevoerd'.

NIMH | 1970 | | pagina 352