Uitvoering Duitse aanval oprukkende vijandelijke eenheden naar de lijn Antwerpen - Leuven - Namen belangrijk. 3 De General z.b. V. (zonder twee Kampfgruppen en één Stukagrup- pe) valt doelen op zee aan tussen Hoek van Holland en Vlissingen en ondersteunt met 2-motorige jachtvliegtuigen de ge Flieger-Division. 4 De ye Flieger-Division valt 's middags Rotterdam aan en verenigt zich met de 22e LL.-Inf.Div. Hiertoe worden K.G. 54 en de Stuka Gr. IV(L 1) van de General z.b.V. onder haar bevelen gesteld. 5 De ge Flieger-Division, versterkt met één Gruppe van K.G. 4, blijft mijnen leggen in Zeeland onder bescherming van 2-motorige jachtvliegtuigen van de General z.b.V. 6 Luftgau XI ondersteunt met zo sterk mogelijke luchtdoelartillerie- eenheden de Ie Kavaleriedivision bij de opruiming van de tegen stand van Kornwerderzand en bij de voorbereiding en uitvoering van de verovering van de voor de kust gelegen eilanden. 7 Eén Gruppe van K.G. 4 van de General z.b.V. is belast met de ver zorging van de ge Pantserdivisie met munitie. Uit het radiobevel van de C.-i8e Leger zou men kunnen opmaken, dat de Neder landse tegenstand hem te lang duurde. Bekend is, dat het 18e Leger tot opdracht had zich - in één ruk doorstotend - in het bezit te stellen van Nederland ter weers zijden van de grote rivieren, om vervolgens - na de geslaagde doorbraak van Legergroep A in de richting van de Sommemonding - mee te werken aan de ver nietiging van de geallieerde troepen in België en Noord-Frankrijk. Was er zo'n dwingende noodzaak voor een spoedige beëindiging van de veld tocht tegen Nederland, dat daar zonodig een stad als Rotterdam aan moest wor den opgeofferd? De operaties van Legergroep B waren van 10 tot 13 mei geheel volgens plan ver lopen en van een achterstand op het schema was geen sprake. Of moest generaal Von Sponeck ten koste van alles snel worden ontzet, omdat hij meer waard werd geacht dan de honderden slachtoffers, die ongetwijfeld zouden vallen bij de vernietiging van Rotterdam? Of had men de troepen ten noorden van de Moerdijk dringend in het zuiden nodig? Dit rijmt niet met het feit, dat het Xe Legerkorps, dat tegen de Vallei stelling was ingezet, na 14 mei nog geruime tijd in Nederland verbleef, terwijl ook de ge Pantserdivisie eerst nog een 'overwinningsmars' door Amsterdam maakte en pas omstreeks 22 mei weer in actie kwam ten zuidoosten van Duinkerken. Men moet daarom wel tot de opvatting komen, dat het radiobevel bewijst dat 879

NIMH | 1970 | | pagina 353