Uitvoering Duitse aanval De morgenmelding van de Luftflotte 2 van 14 mei, die om 8.20 werd uitgegeven, hield - voor zover voor ons land van belang - het volgende in A 2 Verkenning Havenverkeer in Holland, België en Noord-Frankrijk op 13 mei 1940 in de voormiddag gering 3 Gevechtsvliegdienst. Aanvallen bij schemering en storingsaanvallen wegens het slechte weer niet uitgevoerd. In de namiddag en avond deed de General z.b.V. succesvolle aanval len op colonnes ten noordoosten van Rotterdam en op luchtdoel artillerie-opstellingen ten zuidwesten van deze stad. Het Lucht landingskorps werd door de lucht bevoorraad. Aanvallen werden ge daan op colonnes, komende uit de richting Antwerpen - Tholen en oprukkend in noordelijke richting naar de Moerdijk. In de strijd tegen doelen op zee werd een troepentransportschip van 1 000 ton ge troffen en tot zinken gebracht. Een treffer op havenwerken bij Middelharnis. VUIe Fliegerkorps ondersteunt Legergroep A door aanvallen Luchtlandingskorps. De strijd in de bruggenhoofden Rotterdam en Dor drecht werd voortgezet. De 22e LL.-Inf.Div. (Overschie) en de 7e Fliegerdivision werden door gevechtsvliegtuigen ondersteund. Een doorstoot door Rotterdam-Noord wordt voor 14 mei beoogd. 4 Vijandelijke jachtvliegdienst. In het gebied Dordrecht Rotterdam 's-Gravenhage Engelse en Nederlandse1 jachtvliegtuigen. 5 III./Z.G. 26 wordt overgeplaatst naar Kirchberg in de Hunsrück. De Gruppe wordt bij de Luftflotte 3 (VUIe Fliegerkorps) ingedeeld. B Voornemens met betrekking tot het gebruik van Luftflotte 2 op 14 mei 1940. 1 Op 13 mei zijn in dit gebied slechts twee Fokker-G I vliegtuigen, de nos. 308 en 315, geweest, waarvan de no. 315 bij Nieuw-Lekkerland werd neergeschoten (zie bijlage no. 26). Op 14 mei hebben in dit gebied alleen de Fokker-C X vliegtuigen, de nos. 706 en 700, ieder één verkenningsvlucht gemaakt (zie bijlage no. 27). 881

NIMH | 1970 | | pagina 355