883 Uitvoering Duitse aanval met voldoende strijdkrachten uit zuidelijke richting, gecombineerd met de aanval tegen het Oostfront, snel ten val te brengen. 4 Alle beschikbare gemotoriseerde divisies moeten zo snel mogelijk naar het operatiegebied van Legergroep A worden verplaatst. Ook de pantser- en gemotoriseerde divisies van Legergroep B moeten, zodra zich aldaar geen doeltreffende operatieve mogelijkheden meer voor doen en de toestand zulks veroorlooft, worden vrijgemaakt en naar de linker aanvalsvleugel worden gedirigeerd. 5 Het is de taak van het luchtwapen sterke aanvals- en afweermid delen voor de inzet te concentreren, met het zwaartepunt bij Leger groep A, om de aanvoer van meer vijandelijke strijdkrachten naar het aanvalsfront te verhinderen en dit front rechtstreeks te steunen. Bovendien moet de Luftwaffe, onder bewuste verzwakking van de steunende middelen bij het 6e Leger, de snelle val van de Vesting Holland vergemakkelijken. 6 De Marine opereert binnnen het bestek van de haar gegeven mogelijkheden tegen de zeeverbindingen in de 'Hoofden' en in het Kanaal. w.g. ADOLF HITLER. In de punten i en 2 van het directief no. 11 wordt nog eens kort en zakelijk de stra tegische conceptie vermeld, die aan de operatie ten grondslag ligt. Duidelijk komt uit, dat de troepen ten noorden van de lijn: Luik - Namen de vijand moeten bin den en misleiden. Legergroep A moet eerst over voldoende afstand naar het westen zijn doorgestoten, alvorens Legergroep B de opdracht krijgt om zonder restricties aan te vallen. Eerst wanneer Legergroep A ver genoeg naar het westen zal zijn doorgedrongen, zullen de noordelijke geallieerde legers in een val zitten en zal, zoals in punt 2 is gesteld, een groot succes kunnen worden behaald. In de punten 3, 4 en 5 treft men de bevestiging aan van de verschillende bevelen en voornemens voor de 13e en de 14e mei, die op de voorafgaande bladzijden zijn besproken, nl. 1 het onttrekken van het VUIe Fliegerkorps aan Legergroep B en zijn ter be schikking stelling van Legergroep A, waardoor wordt benadrukt dat het zwaarte punt van de operatie bij laatstgenoemde Legergroep wordt gelegd 2 het onttrekken van het K.G. 54 en één Stuka-Gruppe aan het IVe Flieger korps, dat samenwerkt met het 6e Leger, waardoor dus een deel van de steun aan

NIMH | 1970 | | pagina 357