Uitvoering Duitse aanval dit Leger wordt onttrokken. Dit Leger moet immers de geallieerde strijdkrachten door aanvallend optreden slechts binden en misleiden 3 het K.G. 54 en de Stuka-Gruppe komen ter beschikking om de snelle val van de Vesting Holland mogelijk te maken en 4 de wijze, waarop de Vesting Holland moet worden aangevallen. Met andere woorden, de inhoud van het directief no. II, althans de principiële zaken ervan, moeten reeds in de middag van 13 mei bij de betrokken comman danten bekend zijn geweest. Dat is normaal. Immers, indien tijdens een stafbe spreking beslissingen worden genomen, worden deze veelal onmiddellijk per te lefoon, radiografisch, per telex, per koeriervliegtuig of op nog andere snelle wijze doorgegeven. De schriftelijke bevestiging ontvangen de commandanten altijd naderhand. De Opperbevelhebbers van het Leger en van de Luftwaffe moeten daarom reeds in de middag van 13 mei de bevelen hebben uitgegeven, die door Hitiers beslis singen noodzakelijk waren geworden. De bevelen en voornemens voor 13 en 14 mei, die op de voorafgaande bladzijden zijn opgenomen, wijzen dit onomstotelijk uit. Overigens valt op, dat in de punten 3, 4 en 5 van het directief duidelijk is ge steld, dat alles 'snel' of'spoedig' moet worden uitgevoerd. De Nederlandse tegen stand moet spoedig worden gebroken, de Vesting Holland moet snel worden veroverd, de gemotoriseerde divisies moeten zo snel mogelijk worden verplaatst naar Legergroep A en de Luftwaffe moet aan de snelle val van de Vesting Hol land meewerken. Op enige voorafgaande bladzijden is reeds de vraag gesteld, of er een zodanig dwingende noodzaak was voor een spoedige beëindiging van de veldtocht tegen Nederland, dat daar zonodig een stad als Rotterdam aan moest worden opge offerd. Ook is reeds opgemerkt, dat voor de Luftwaffe de strijd in Nederland blijkbaar reeds te lang duurde. Doch de C.-Legergroep B, die de C.-i8e Leger onder zijn bevelen had, en gene- raal-veldmaarschalk Hermann Göring werden door Adolf Hitler tot spoed en snel handelen aangespoord. Hitler was het denkend en bevelend brein van de Wehr- macht'. De G.-XXXIXe Legerkorps belastte de C.-ge Pantserdivisie met de uitvoering van de aanval op Rotterdam. Uit het aanvalsbevel, dat om 9.05 werd uitgegeven, blijkt dat de SS Leibstandarte Adolf Hitler en alle onderdelen van Fl.Div. 7 voor de aanval werden gesteld onder de bevelen van genoemde divisiecomman dant en dat de aanval door drie groepen zou worden uitgevoerd. 884

NIMH | 1970 | | pagina 358