Uitvoering Duitse aanval Aanvalsgroep A., onder bevel van kolonel Von Apoll, zou aanvallen over de bruggen; Aanvalsgroep B., onder bevel van kolonel Kreijsing, zou de Maas bij IJsselmonde overschrijden en Aanvalsgroep C., onder bevel van SS Standarte Führer Sepp Dietrich, bestaande uit de SS Leibstandarte Adolf Hitler, werd opgesteld ten westen van de spoorbaan Rotter dam-Dordrecht en achter aanvalsgroep A1. Het tijdschema luidde 13.00 inschieten van de artillerie; 13.05 vuuroverval op bepaalde doelen; 13.20 bombardementsaanval 13.50 infanterie-aanval. Het plan was als volgt Aanvalsgroep A diende, na door Rotterdam te zijn gestoten, op te rukken in de richting Gouda Aanvalsgroep C zou aanvankelijk volgen achter aanvalsgroep A en vervolgens oprukken in de richting Delft Aanvalsgroep B zou tegelijk met aanvalsgroep A de Maas overschrijden, de oost- rand van de stad bezetten en zodoende de operatie naar het noordoosten dekken. Verder werden in het bevel de opstellingsplaatsen van de nog ter beschikking zijnde troepen vastgesteld en de verbindingen, terwijl ook de geneeskundige ver zorging in het bevel werd geregeld. De D.G. zou zijn commandopost vanaf 12.20 vestigen bij de Maashaven. Om onnodig bloedvergieten onder de burgerbevolking te voorkomen, zond gene generaal Schmidt om 9.00 kapitein Hoerst van de 9e Pantserdivisie met een per soonlijke brief naar de Kantonnementscommandant en de Burgemeester van Rotterdam, waarin de overgave van de stad werd geëist. Deze niet-ondertekende brief volgt hier woordelijk 1 Voor de samenstelling van de aanvalsgroepen wordt verwezen naar het boekwerk'De strijd om Rotterdam' (Hoofdstuk III, deel 4, onderdeel C van het stafwerk 'De strijd op Nederlands grondge- bied tijdens de W.O. II'). 885

NIMH | 1970 | | pagina 359