Uitvoering Duitse aanval general-leutnant wenniger o.k.w. berlin gebeten bevolmachtigte vertreter der deutschen truppen in holland zur besprechung über masznahmen zur aufrechterhaltung von ruhe, sicherheit und ord- nung nach den haag hauptquartier hin zu entsenden. zech. berlin oberkommando wehrmacht oberbefehlshaber. niederlandische wehrmacht betet bevolmachtigten vertreter deutscher truppen holland zur besprechung masznahmen für aufrechterhaltung von sicherheit ruhe und ordnung nach den haag groszer haupt quartier zu entsenden. generalleutnant wenniger, deutsche gesandtschaft. oberbefehlshaber hollandischer wehrmacht teilt mit, dasz wehrmacht- teile in provinz seeland von waffenniederlegung ausgenommen da verbindung abgebrochen. luftattaché haag. De O.L.Z. maakte het Nederlandse volk per proclamatie bekend met het staken van de strijd (zie bijlage no. 41) en gaf daarna in een radiotoespraak een toe lichting op het door hem genomen besluit (zie bijlage no. 40). Ook Hare Majesteit de Koningin, die op 13 mei door het Engelse koningspaar op Buckingham Palace was ontvangen, richtte zich in een proclamatie tot het Nederlandse volk (zie bijlage no. 42) en vervolgens in een radiorede tot de gehele wereld (zie bijlage no. 43). Door de minister-president werd een regerings-communiqué aan de Engelse pers verstrekt, dat op 15 mei in de Engelse dagbladen verscheen (zie bijlage no. 44)1. De C.-Lvd. gaf op 15 mei een dagorder uit (zie bijlage no. 45). De avondmelding van 14 mei van de verbindingsofficier van Luftflotte 2 bij Legergroep B, die om 19.05 werd uitgegeven, maakte geen gewag van het bom bardement van Rotterdam, noch van het neerleggen van de wapens door de Nederlandse strijdkrachten. Er werd slechts vermeld, dat Fl.Div. 7 naar het 1 De proclamatie van H.M. de Koningin van 10 mei 1940, alsmede de verschillende dagorders van 10 mei 1940 en volgende dagen, zijn opgenomen als bijlagen nos. 46 t/m 48. 899

NIMH | 1970 | | pagina 373