Uitvoering Duitse aanval Für die besondere Übergabeverhandlungen der Luftwaffe: den Generalmajor der Luftwaffe Von Kotze. Für die Marine zunachst in Vertretung des von der Marineleitung zu bestimmenden BefehlshabersKapitan zur See Hain. Für die Verhandlungen über Versorgung der Wehrmacht und Verwaltung des Landes bestimme ich Generalmajor Schlieper. 9 Die niederlandische Heeresleitung sorgt bis auf weiteres für die Versorgung ihrer Truppen in jeder Beziehung (Verpflegung, Be- triebsstof, usw.). Rijsoord, den 15. mai 1940. gez. VON KÜCHLER. gez. WINKELMAN. 5 De onderdelen van de Luftwaffe, die waren ingedeeld bij Legergroep B De onderdelen van de Luftwaffe, die ter beschikking waren gesteld van de ver schillende onderdelen van het Duitse Leger, zoals o.m. de strategische en tactische verkennings-Staffeln, de Staffeln voor het vervoer over korte afstanden van personen, bevelen en berichten (de z.g. Kurierstaffeln)de Luftwaffe-verbindings- eenheden en de onderdelen van de luchtdoelartillerie stonden, zoals de Duitsers dat noemden, 'truppendienstlich' onder bevel van de General der Luftwaffe, die deel uitmaakte van het hoofdkwartier van het Oberkommando des Heeres. Deze generaal was dus niet uitsluitend verbindingsofficier van de Luftwaffe bij dit Oberkommando, zoals hiervoor in het begin van dit hoofdstuk - is vermeld (zie ook afbeelding IJ), doch was tevens troepenbevelhebber over al deze onderdelen. In de staven van de legergroepen en legers was een Kommandeur der Luftwaffe (de z.g Koluft) met een staf opgenomen, die namens de betrokken legergroeps- ol legercommandant het gebruik van de Luftwaffe-eenheden regelde. Zoals bekend, was bij Legergroep B tevens een verbindingsofficier van Luft- flotte 2 gedetacheerd, die er voor had te zorgen dat de samenwerking tussen de staven van deze grote eenheden vlot en soepel verliep. Op de voorafgaande blad zijden zijn reeds verschillende meldingen van deze verbindingsofficier gememo reerd. Het Fliegerkorps z.b.V. van Luftflotte 2 was aangewezen om zowel met het 18e Leger als met het Luchtlandingskorps samen te werken. Het VlIIe Fliegerkorps van Luftflotte 2 had opdracht om samen te werken met het 6e Leger. De richtlijnen, die waren opgesteld ter regeling van deze samenwer king, zijn - voor zover bekend niet meer aanwezig. Dit boekwerk beperkt zich dan ook in hoofdzaak tot het 18e Leger. 904

NIMH | 1970 | | pagina 378