9°5 Uitvoering Duitse aanval Op io mei bestond dit Leger uit a de Ie Caveleriedivisie, die door de noordelijke provincies oprukte naar de IJsselmeerkust ten noorden van de lijn Nordhorn - de Vecht en het Zwarte Water; b het Xe Legerkorps, dat oprukte ten zuiden van deze lijn en ten noorden van de lijn: Dülmen - westwaarts naar de Rijn (tussen Wesel en Emmerich) - langs de Rijn en de Waal tot Gorinchem en c het XXVIe Legerkorps, dat oprukte ten zuiden van laatstgenoemde lijn en de scheidingslijn met het 6e Leger (Kevelaar - Venray - Helmond - Eindhoven - Baerle-Nassau - St.Leonard). Ook werd reeds beschreven, dat op 13 mei een XXXIXe Legerkorps werd gevormd, dat onder bevel werd gesteld van de C.-i8e Leger en tot taak kreeg de aanval op Rotterdam en op het hart des lands uit te voeren. Op 10 mei beschikte de C.-i8e Leger over: a de Aufklarungsstaffel 7. (F) LG 2, versterkt met zes Dornier-Do 17 vlieg tuigen1; b de Kurierstaffel 8 en c de Luftnachrichten Abteilung (H) (mot) 7. Aan de Ie Cavaleriedivisie waren toegevoegd de 5e Batterij van het 361e Regi ment Luchtdoelartillerie en de 7e Compagnie van het Nachrichtenregiment van Luftgau XI Aan het Xe Legerkorps waren toegevoegd de Aufklarungsstaffel 4. (H) 23 en de lie Afdeling van het 241e Regiment Luchtdoelartillerie. Aan het XXVIe Legerkorps waren toegevoegd de Aufklarungsstaffel 4. (H) 21, dat van de 14e mei af tevens voor het tijdelijk gevormde XXXIXe Legerkorps moest verkennen, alsmede de Ie Afdeling van het 49e Regiment Luchtdoelar tillerie. Bij de ge Pantserdivisie was ingedeeld de lichte Flakabteilung 94, waarvan één batterij was gedetacheerd bij de SS Leibstandarte Adolf Hitler. Zowel de 9e Pantserdivisie als de SS Leibstandarte zijn overigens reeds behandeld bij de be schrijving van de aanval op Rotterdam. 1 Het is zeker, dat er reeds op 10 mei boven Nederland twee van deze vliegtuigen werden neerge schoten. Eén door de laatste D XXI (no. 212) van Ypenburg, op zijn vlucht naar Schiphol. De tweede werd neergeschoten door Nederlandse LuA., nadat het toestel het vliegpark Ruigenhoek had gefotografeerd. Daardoor bleef dit park bij de vijand onbekend.

NIMH | 1970 | | pagina 379