Uitvoering Duitse aanval gangsmogelijkheden over de Rijn de Maas en de Waal, van het zuiden naar het noorden, in het gebied Arnhem - Gulemborg - 's-Hertogenbosch laten verkennen. De C.-XXVIe Legerkorps moest trachten vast te stellen of de vijand vanuit het zuiden over Eindhoven in de richting 's-Hertogenbosch oprukte, dan wel meer oostwaarts opereerde. Bovendien moest hij door verkenning laten nagaan of er westelijk van de Peelstelling door de Nederlandse strijdkrachten nog andere ver dedigingsmaatregelen waren getroffen en waar de Nederlandse Lichte Divisie zich ophield. Ten behoeve van de telefonische en de radioverbindingen waren uitgebreide voorzieningen getroffen. Zo had Koluft 18 behalve met alle bij het Leger inge deelde Staffeln o.m. ook verbinding met de C.-Luftflotte 2, de C.-Flakkorps, de C.-Fl.Korps z.b.V., de C.-Luftgau VI, de Koluft van Legergroep B en met alle onderdelen van de luchtdoelartillerie, die bij het 18e Leger waren ingedeeld1. De plaatsen van de berichtkoker-terreinen (of waar deze moesten worden inge richt) waren vastgesteld, alsmede de landingsplaatsen voor de Fieseler Storch-Fi 156 vliegtuigen. Ook de uitzending van de dagelijkse weeroverzichten was geregeld. In een bevel van de C.-i8e Leger aan de C.-XXVIe Legerkorps van 10 mei 1940, dat om 5.05 werd uitgegeven, staat o.m. vermeld dat: a de radioverbinding tussen Fl.Div. 7 en de 9e Pantserdivisie afzonderlijk was geregeld b de treinvoertuigen van de in Holland gelande troepen achter het XXVIe Legerkorps zouden volgen naar regelen door de C.-i8e Leger vast te stellen c de bescherming van de transportvliegtuigen door jachtvliegtuigen plaats zou vinden in het gebied Schoonhoven - Heukelom - Tiel - Nijmegen - Huissen Culemborg en d de C.-XXVIe Legerkorps onverwijld diende te berichten, wan neer contact met de luchtlandingstroepen was verkregen. g* In bijlage 4 van het aanvalsbevel van de C.-XXVIe Legerkorps, dd. 23 maart 1940, kan men o.m. bijzonderheden lezen over de op de eerste aanvalsdag uit te voeren verkenningen. De G.-4-(H) 21 kreeg volgens deze bijlage opdracht in het gebied Arnhem - Gulemborg - Tilburg - Eindhoven - Geldern te verkennen, waarbij moest worden vastgesteld 1 Aangezien hieruit genoegzaam blijkt, dat de Luftwaffe over een zeer uitgebreid verbindingsnet beschikte, komt de bewering dat de verbindingen ten tijde van het bombardement van Rotterdam slecht functioneerden wel in een vreemd daglicht te staan. 908

NIMH | 1970 | | pagina 382