Uitvoering Duitse aanval Gecontroleerd moet worden a de vorderingen van de linkervleugel van het Xe Legerkorps. Wanneer worden Arnhem en Amerongen bereikt? b de vorderingen van de rechtervleugel van het IXe Legerkorps. Wanneer worden Deurne, Helmond en Eindhoven bereikt? De C.-4. (H) 21 had opdracht belangrijke berichten niet alleen bij het legerkorps, doch tevens bij de Groep Grave en de beide divisies per berichtkoker te laten afschieten. Daartoe moesten laatstgenoemde eenheden berichtkoker-terreinen in richten bij de westelijke kerk van Heumen en de kerken van Haps, Heesch en Veghel. Verder moest de C.-4-(H) 21, van het aanvalsuur af, een artillerievlieg tuig gereed houden voor elk van de divisies, terwijl ook de C.-ge Pantserdivisie voor zijn luchtverkenning een beroep mocht doen op dit Staffel. Met betrekking tot de samenwerking tussen het XXVIe Legerkorps en het K.G. 4 was het volgende bepaald1 1 Het K.G. 4 staat vanaf zes uur na het aanvalsuur ter beschikking van het Legerkorps2; 2 Als opdrachten komen, afhankelijk van de ontwikkeling van de toestand, in aanmerking a aanvallen op de vijandelijke verdedigings-zone, zodat de eigen infanterie in de namiddag van de eerste aanvalsdag in de Peelstel- ling kan doordringen3; b het uiteenslaan van de Lichte Divisie, thans in het gebied 's-Her- togenbosch - Tilburg - St. Oedenrode, wanneer zij naar het noord westen4 oprukt of zich achter de Zuid-Willemsvaart ter verdediging inricht c het uiteenslaan van de vijand, wanneer hij op de Zuid-Willems vaart terugtrekt, zulks om te verhinderen dat hij zich achter dit kanaal opnieuw ter verdediging inricht d de inzet vindt plaats op bevel van het Leger. 1 Bekend is, dat Kampfgeschwader 4 het Legerkorps moest ondersteunen bij de aanval op de Peel- stelling en bij het overschrijden van de Zuid-Willemsvaart, alsmede op eventueel meer naar het wes ten aangelegde stellingen en aanwezige waterlopen. 2 Het kon derhalve eerst nog deelnemen aan de verschillende bombardementen op de vliegparken (-velden) in het westen des lands. 3 Deze stelling is op 10 mei ten noorden van Mill gebombardeerd. 4 Wellicht moet hier gelezen wordennoordoosten. 910

NIMH | 1970 | | pagina 384