Uitvoering Duitse aanval 6 Het aandeel van de Luftwaffe in de strijddie leidde tot de capitulatie van de provincie gjeeland. In Hoofdstuk VI, sub IV, werd reeds in grote trekken een indruk gegeven van de wijze, waarop de verdediging van deze provincie was georganiseerd. Bekend is derhalve, dat de hoofdverdediging werd gevoerd in de Zanddijkstelling, genoemd naar de dijk die in noordoostelijke richting van Hansweert naar Yerseke liep. Deze stelling was door een ver vooruitgeschoven voorpostenopstelling gedekt, die de naam Bath-stelling droeg. Deze stelling sloot het nauwste gedeelte van Zuid-Beveland af. De Bath-stelling was na het invallen van de duisternis op 14 mei ontruimd, omdat het moreel van de bezetting te zeer was gedaald, o.m. als gevolg van de op de voorafgaande dagen ondergane luchtbombardementen, de aanblik van de ordeloos terugtrekkende onderdelen van de Peeldivisie en een artilleriebeschieting in de namiddag van 14 mei, die men weerloos had moeten ondergaan wegens het gemis aan eigen artillerie en eigen vliegtuigen. De 'Absichten' voor de Luftflotte 2 voor 15 mei 1940 hielden o.m. het volgende in: De General g.b. V. bepaalt zich tot de provincie Zeeland en breekt de tegenstand, die daar nog wordt geboden. Verkenningen ten westen en noordwesten van de provincie, in verband met de bestrijding van voorgenomen landingen Het IVe Fliegerkorps ondersteunt het 6e Leger bij zijn strijd om de Dijle- stelling en verhindert troepenverplaatsingen uit Noord-Frankrijk langs wegen en spoorlijnen naar het oosten; Luftgau VI. De commandant van de luchtdoelartillerie van Luftgau VI neemt de luchtverdediging van Holland in het gebied van het 18e Leger over. ZwaartepuntBruggen en grondinstallaties in het gebied Moerdijk - Rotterdam - Utrecht. Jachtgroep Waalhaven en luchtdoelgroep Rot terdam (1 Reg.staf, 3 Afdn.luchtdoelart. en 1 zoeklicht afd.) worden onder zijn bevel gesteld; Luchtdoelbrigade 6 neemt op 15 mei 1940 om 11.00 de bescherming van de Maasovergangen in het gebied van het 6e Leger over, alsmede de bescherming van de aanvoerlijnen van het 4e Leger. De brigade wordt onder bevel van Luftgau VI gesteld Ie Fliegerkorps komt op 15 mei 1940 om 12.00 onder bevel van Luft flotte 2. 9!5

NIMH | 1970 | | pagina 389