936 Samenvatting en nabeschouwing dienen om de aan de bruggen aangebrachte springladingen tot ontploffing te brengen, waren op last van de O.L.Z. niet aangebracht1. Deze kunstwerken lagen in tweede lijn en moesten zo lang mogelijk intact blijven om het eventueel terugnemen van de Lichte Divisie uit Noord-Brabant binnen de Vesting Hol land mogelijk te maken. Bovendien vormden zij de voornaamste verbinding te land met onze zuidelijke bondgenoten. De Duitse aanval op de drie vliegparken (-velden) rondom 's-Gravenhage werd geen blijvend succes voor de vijand. Behalve verschillende in de omgeving ge legerde depottroepen, was het I L.K. beschikbaar, zodat genoemde vliegparken (-velden) reeds in de namiddag van i o mei weer in Nederlandse handen waren. Mocht men het teleurstellend achten, dat de luchtbombardementen en beschie tingen, die aan de luchtlandingen voorafgingen, zo'n verlammende uitwerking hadden op de strijdlust van de verdedigers der aangevallen objecten, dan zij er op gewezen dat het Nederlandse artillerievuur, dat daarna op de verloren gegane vliegparken (-velden) werd afgegeven, een op zijn minst even deprimerend effect sorteerde op het moreel van de goed geoefende, goed aangevoerde en voor een deel in de strijd reeds geharde Duitse troepen. 5 Enkele cijfers over de wederzijdse verliezen aan personeel Zoals uit de bijlage no. 4 blijkt, zijn tijdens de strijd in de meidagen gesneuveld of aan de bekomen verwondingen overleden a bij de Militaire Luchtvaart 20 officieren, 25 onderofficieren en 30 korporaals en soldaten b bij de luchtdoelartillerie 3 officieren, 7 onderofficieren en 35 korporaals en soldaten; c bij de zoeklichtafdelingen tl. 2 onderofficieren en 4 korporaals en soldaten 1 Het lange jaren in Nederland hardnekkig terugkerende gerucht, dat de Moerdijkbruggen als gevolg van verraad niet opgeblazen konden worden, blijkt derhalve niet juist te zijn.

NIMH | 1970 | | pagina 410