Bijlage vervolg) Bij luchtaanvallen op onze vliegvelden en bij landingspogingen in het binnen land zijn tenminste 70 Duitsche vliegtuigen neergeschoten. Zwakke in het binnen land gelande vijandelijke afdeelingen trachten zich te handhaven, doch worden door onze troepen met verbetenheid aangevallen. Van verschillende plaatsen wordt gemeld, dat Nederlandsche krijgsgevangenen door Duitschers als dekking worden gebruikt. Legerbericht Nr. 3 van het Nederlandsche Opperbevel. Uit een verklaring van een gevangen genomen Duitschen vliegerofficier is gebleken, dat de Duitsche legerleiding tot hedenmorgen haar eigen officieren niet heeft durven inlichten omtrent de voorgenomen schending der door Nederland naar alle zijden even streng gehandhaafde neutraliteit. In tegenstelling met de berichten van het Duitsche opperbevel, waarin wordt ontkend, dat 70 Duitsche vliegtuigen door ons zijn neergeschoten, is thans te melden, dat dit aantal is gestegen tot boven de honderd, terwijl bovendien op een der door de Nederlandsche troepen heroverde vliegvelden veertien vijande lijke vliegtuigen onbeschadigd in Nederlandsche handen zijn gevallen. Op een na alle door de Duitschers tijdelijk bezette vliegvelden zijn thans weer in ons bezit. Een nieuwe laffe schanddaad werd door Duitsche troepen begaan, toen de com- mandeerende Duitsche officier Hohendorff de gevangen genomen Nederlandsche bezetting van een vliegveld dreigde te zullen afmaken, indien dit vliegveld onder artillerievuur genomen zou worden. 1142

NIMH | 1970 | | pagina 616