BIJLAGE 50 Legerberichten van 11 mei 1940 Legerbericht van het Nederlandsche Opperbevel van 11 Mei 1940, Nr. 1. 's-Gravenhage, 11 Mei. - Fransche en Engelsche strijdkrachten zijn ons te hulp ge sneld, en zullen gezamenlijk met de Nederlandsche troepen onzen vaderlandschen bodem verdedigen. Onze grenstroepen volbrachten moedig hun taak. De hun op gedragen vernielingen werden tot stand gebracht. Daarna werden zij grooten- deels teruggenomen. Na verwoede aanvallen van onze troepen, welke vier uur duurden, is Mill dat gisteren in handen van den vijand was geweest, dienzelfden dag door ons her nomen. Daarbij werd de geheele Duitsche bezetting van een pantsertrein ver nietigd. In den trein zijn in het Nederlandsch gestelde pamfletten en Neder landsche uniformen aangetroffen. Volgens de laatste berichten van het oude fort Pannerden, hield de bezetting, ondanks de vijandelijke actie, hardnekkig stand. Ten Oosten van Arnhem en meer stroomafwaarts is de vijand er in geslaagd de IJsel te overschrijden. Engelsche luchtstrijdkrachten hebben Waalhaven, het eenige zich in Duitsche handen bevindende vliegveld, herhaaldelijk gebombardeerd. Duitsche troepen zijn van dit vliegveld doorgedrongen tot enkele punten in Rotterdam. Een krach tige zuiveringsactie is thans tegen hen nog gaande. Te 's-Gravenhage is een po ging tot overrompeling van het hoofdcommissariaat van politie volkomen mis lukt. Aldaar is uit enkele huizen, bewoond door Duitschers, die tot dusverre gast vrijheid genoten in ons land, op Nederlandsche militairen, en politie geschoten. Hieraan is op doeltreffende wijze een eind gemaakt. Hoewel op enkele plaatsen wederom parachutisten zijn gedaald, is hun aantal zeer gering. Zij deelden het lot van de gisteren gelande parachutetroepen en werden grootendeels vernietigd. 1143

NIMH | 1970 | | pagina 617