Algemene oriëntering wordt gewezen op de zeer ernstige gevolgen, welke dergelijke propaganda voor zijn persoon zal kunnen meebrengen. Aan allen, die inzake de verdedigingsmogelijkheden tegen laagvliegende vliegtuigen twijfel trachten te wekken, moet het zwijgen worden opgelegd. De C.-Lvd.Kr. Amsterdam moge in dit schrijven een beantwoording zien van zijn briefd.d. 4jan. 1940, No. 5 Geh. De Generaal, O.L.Z., o/l De Luitenant-Kolonel, Chef van de Staf, w. g. V. E. Wilmar Aan: G.V. (50-voud) C.-Lvd.Kr. Amsterdam. (50-voud) C.-Lvd.Kr. Utrecht-Soesterberg. (50-voud) C.-Lvd.Kr. Rotterdam-'s-Gravenhage. (50-voud) C.-I L.K. (io-voud) C.-Stg.Hd. (25-voud) C.Z. (io-voud) T.B.Z.L. (3-voud) C.-3 Comp.lu.mitr. (7-voud) In afschrift aan I.d.A. (25-voud) Uit de wijze van adressering blijkt, dat aan dit schrijven algemene bekendheid werd gegeven. Op grond van het gestelde in deze brief werd het personeel van de luchtdoelartillerie dan ook - en naar later zou blijken met succes - intensief onder richt. Gedurende de mobilisatie was de taak met betrekking tot de handhaving van de neutraliteit van ons luchtruim vanzelfsprekend zeer arbeidsintensief. Het geschut en de mitrailleurs dienden in de 'neutraliteitsopstellingen' - uiteraard volgens een ploegensysteem - dag en nacht bemand te zijn. Toen door het toestaan van studie-, landbouw-, zaken- en andere verloven personeelsgebrek ontstond, werd deze taak voor het nog aanwezige personeel beslist te zwaar. Men besloot daarom o.m. het personeel in de onmiddellijke omgeving van de opstellingen te doen legeren, waar door het sneller bij de hand zou zijn. Daartoe werden in de 'neutraliteitsopstel- 93

NIMH | 1970 | | pagina 107