Algemene oriëntering Jachtvliegtuigen en Bom.V.A. vliegtuigen op 8 mei van i uur vóór zonsopgang tot 9.00 gereed om op te stijgen. Tot nader order geen oefen-, les- en nachtvluchten meer'. No. 13 B (per telefoon of telex) om 15.45. Aan alle betrokkenen 'In vervolg op mijn bevel van heden No. g B deel ik U mede, dat thans ook de weermachtsindustrieverloven van het personeel der lu.a., zin. en luchtstrijdkrachten met ingang van heden zijn ingetrokken. Zij aan wie buitengewoon verlof is verleend wegens ernstige ziekte of overlijden van gezinsleden keren na afloop van dit verlof naar hun onderdelen terug'. No. 14B. AanC.V. enC.-2Lv.R.: 'V-2 Lv.R. in haar geheel onverwijld verplaatsen naar vliegpark Ypenburg. G.-vliegpark Ypenburg ter zake ingelicht. Idem D.E.V.'. No. 15B. Aan Directeur Luchtvaart Bedrijf: 'In verband met ontruiming Soesterberg wordt hulpvliegveld Ocken- burg ter beschikking gesteld voor overbrenging vlieggerede vlieg tuigen. Voor zover ruimte Ockenburg niet toereikend, kunnen vlieggerede vliegtuigen naar Waalhaven. Vliegers aan te vragen aan C.-2 Lv.R., die eventueel aan Depot Lsk. en 1 Lv.R. zal vragen om hulp. Gevechtsgerede vliegtuigen moeten naar onderdelen. Overige vliegtuigen vervoeren langs de weg, waartoe D.-Lv.B. maat regelen neemt'. De juiste inhoud van de berichten, die op 7 mei - na ontvangst van het telex-bevel no. 8 B van de O.L.Z. - bij de G.-Lvd. waren binnengekomen, is niet meer bekend. Dat de berichten in ieder geval zeer verontrustend waren, kan worden afgeleid uit het feit dat de C.-Lvd. onverwijld alle verloven introk en - met voorbijgaan van de verhoogde graad van paraatheid bevel gaf tot het in acht nemen van de volledige, dus hoogste graad van gevechtsvaardigheid. Ingevolge het bevel no. 11 B moesten de gevechtsopstellingen op de vliegparken, in gaande 8 mei, van één uur voor zonsopgang af tot 9.00 door de bewakingstroepen volledig worden bezet, terwijl ook na 9.00 de automatische wapens in stelling èn 113

NIMH | 1970 | | pagina 127