:34 ie Luchtvaartregiment de brandende kazerne te redden. Aan hun kordaat optreden was het te danken, dat bij deze brand slechts weinig slachtoffers waren te betreuren. De officier van ge zondheid Runsink werd echter ernstig gewond tijdens het reddingswerk. Met behulp van een militaire brandblusauto trachtten enige militairen de kazerne- brand te blussen, doch zij stonden voor een hopeloze taak. Gedurende het bombardement en de beschietingen bleven de centralist van de mili taire centraalpost, de dpi. korporaal C. L. Odijk, alsmede de radiotelegrafist van het vaste militaire radiostation, de sergeant-vliegtuigmaker S.Roos, op hun post. Zoals reeds eerder werd vermeld, waren de centraalpost en het radiostation gelegen binnen de omwalling van het munitiemagazijn. Ofschoon deze omwalling door een drietal bommen werd getroffen en bij een van de munitiegebouwen een zware bom insloeg, die gelukkig niet ontplofte, bleven zij hun toestellen bedienen. Dank zij hun grote plichtsbetrachting bleven de telefonische verbindingen van het vliegpark - voorzover althans niet verbroken - alsmede de radioverbindingen met de T.V. vliegtuigen tijdens het bombardement intact. Ook het aan de Spaarnwou- derdwarsweg gelegen Rijksradiostation werd door bommenwerpers aangevallen, doch niet getroffen. De aanval op het vliegpark, die in verschillende golven werd uitgevoerd, duurde bij na twee uren. De vijand wierp geen valschermtroepen uit en deed ook geen poging om met transportvliegtuigen op het vliegpark te landen. Tijdens de aanval had de oudste toegevoegd officier van de vliegparkcommandant de C.-Lvd. telefonisch ervan in kennis gesteld, dat het vliegpark een zware aanval onderging, doch dat de bemanningen van de D XXI en de T V vliegtuigen er nog in waren geslaagd om van het vliegpark te starten, voordat de aanval losbarstte. Toen de vijandelijke actie was geëindigd, namen de vliegparkcommandant en de officieren van zijn staf de toestand ter plaatse op, waarna de C.-Lvd. telefonisch om trent de aangerichte schade werd ingelicht. De gevolgen van de Duitse luchtaanval op het vliegpark De kazerne was totaal vernield en uitgebrand. De in de nabijheid gelegen particu liere woningen, die ten dele in gebruik waren genomen voor de legering van tot het vliegpark behorende onderdelen, waren zeer zwaar beschadigdsommige van deze huizen waren door voltreffers of door brand herschapen in ruïnes, die een trooste loze aanblik boden. De K.L.M.-cantine bij de hoofdingang van het vliegpark had hetzelfde lot onder gaan als de kazerne. De vijf houten militaire hangars in de oostelijke hoek van het vliegpark, alsmede het stationsgebouw met restaurant, hadden slechts glasschade opgelopen. De op het betonnen platform bij het stationsgebouw geparkeerde T V, no. 860, brandde

NIMH | 1970 | | pagina 148