ie Luchtvaartregiment a 1-I-25 R.I. (min 2 secties) werd van de boerderij 'Hugo de Groot' verplaatst naar de kruising van de Sloterweg en de Spaarnwouderdwarsweg. De G.C. kreeg daar tot opdracht 1 ter plaatse een verdedigende opstelling in te nemen, met front zowel naar het vliegpark als naar Haarlem 2 te blijven voorzien in de bewaking van de langs de rijksweg 's-Gravenhage - Am sterdam opgestelde vliegtuigen en van die, welke eventueel op het vliegpark zouden landen; 3 op te treden als reserve voor het uitvoeren van tegenstoten. b De twee secties van 1-I-25 R.I., die tot dusverre als reservevoor debinnenverde- diging hadden gefungeerd, werden om 7.00 aan de B.C. onttrokken en als volgt op gesteld 1 één sectie werd geplaatst bij de boerderij 'De Koekoek' met de opdracht het terrein tussen het vliegpark en deze boerderij af te sluiten. Na 12 mei werd deze stelling opgeheven en de sectie weer bij 1-I-25 R.I. gevoegd (zie ad. a) 2 de andere sectie werd als wacht geplaatst bij de Sloterbrug ten noordoosten van Badhoevedorp en kreeg tot taak, het wegverkeer ter plaatse te controleren en op ongeregelde tijdstippen patrouilles uit te zenden langs de Ringvaart. c 4-1 E.Paw. vertrok om 7.00 en nam een nieuwe opstelling in te Badhoevedorp, waar de Pel.G. om 8.00 de opdracht ontving om het peloton zodanig op te stellen, dat de startbanen en de omliggende terreinen onder vuur genomen konden worden. Het peloton werd daartoe opgesteld ten zuidoosten van Badhoevedorp; het zou echter bij een vijandelijke landing op het vliegpark een opstelling innemen aan de Schipholweg, met front zuidwest. Deze opdracht bleef tot 13 mei te 15.00 van kracht. Op dat tijdstip verplaatste de vliegparkcommandant het peloton naar de opstelling van 1-I-25 R.I. bij de weg- kruising. Daarbij werd één pantserwagen aan het peloton onttrokken ter verster king van de wacht bij de Sloterbrug. d 3-I-25 R.I. werd verdeeld in elf lt.mitr.groepen. Zes groepen namen stelling aan de noordwestelijke zijde van het vliegpark tussen de Koekoekslaan en de boerderij 'Elsje van Houweningen' en vier groepen aan de Ringvaart tussen de Koekoeks laan en de 'Joannes Hoeve' aan de zuidoostelijke zijde van het vliegpark. De elfde lt. mitr.groep werd bestemd voor bescherming van de commandopost van C.-3-I-25 R.I., die van 'de Eersteling' werd verplaatst naar de Sloterweg in Badhoevedorp. Het aldus opgestelde 3-I-25 R.I. vormde een zeer ijle opstelling aan twee zijden van het vliegpark. 138

NIMH | 1970 | | pagina 152