177 ie Luchtvaartregiment Fokker-D XXI, no. 236. res. 2e lt.-vl. H.B. Sitter, commandant Fokker-D XXI, no. 245. res. sergt.-vl. H.B. Bulten Fokker-D XXI, no. 213. res. sergt.-vl. G. Burger Fokker-D XXI, no. 238. (res. ie lt.-vl. A.H. Bodaan, commandant Fokker-D XXI, no. 235. res. 2e lt.-vl. J.C. Plesman Fokker-D XXI, no. 239. res. sergt.-vl. J. Roos Kort nadat de vliegtuigen waren gestart, werd bij de eerste Duitse bomaanval de apparatuur van het mobiele auto-radiostation zodanig beschadigd, dat de radio verbinding tussen de afdelingscommandant en zijn vliegers uitviel. Dit, gevoegd bij het onregelmatige starten en de overmacht aan aanvallende vliegtuigen, maakte een gecombineerd optreden onmogelijk. Er werden slechts individuele gevechten geleverd. Omdat de Duitse bommenwerpers tijdens een groot deel van hun actie boven Schiphol beschermd werden door 14 a 20 jachtvliegtuigen, kon van een ernstig hinderen van hun aanvallen geen sprake zijn. Luitenant Sluyter raakte spoedig in gevecht met een Ju 88, waar hij zijn mitrail leurs op leegschoot en die hij wist neer te schieten. Omdat hij op Schiphol een grote ravage zag en de boerderij, waarin de munitie was opgeslagen, een voltreffer had gekregen, besloot hij - indien dit mogelijk was op het vliegpark Ruigenhoek te landen. Hij landde daar omstreeks 4.15 en vond alles in diepe rust. Zelfs de officier van piket wist niet dat het oorlog was. De doorzeefde D XXI van Sluyter bleek voor Ruigenhoek het eerste alarm te zijn. Sluyter nam munitie en benzine in en vroeg zijn commandant te Schiphol telefonisch om nadere instructies. Kapi tein Janssens droeg hem op te blijven op Ruigenhoek tot nog enkele andere D XXI'n naar dat vliegpark zouden zijn overgevlogen. Sergeant Bulten (245) week naar het noorden uit. Hij maakte tenslotte, licht ge wond en met een licht beschadigd toestel, een noodlanding bij Zwaagdijk, waar hij het vliegtuig achterliet. Het werd op de volgende gevechtsdagen niet meer ingezet. Luitenant Bodaan (238) had tijdens zijn eerste vlucht verschillende Duitse vlieg tuigen beschoten. Toen hij al zijn munitie had verbruikt, landde hij weer op Schip hol. Tijdens het voortgaande bombardement voorzag hij zijn machine - met de

NIMH | 1970 | | pagina 191