ie Luchtvaartregiment De politietroepen beschikten ook niet over pioniersgereedschap en zandzakken, zo dat de ingenomen opstellingen zeer primitief van aard waren en weinig of geen vuurdekking boden. Verder droeg het personeel helwitte nestels op de uniformjas, waardoor het reeds van verre zichtbaar was en een gemakkelijk doelwit vormde. De drie secties beschikten elk slechts over één lichte mitrailleur met zes trommels en hadden geen voorraad reserve-munitie, zodat de compagnie ook in dit opzicht on voldoende was uitgerust voor de haar toegewezen taak. Kapitein Verschoor ver zocht daarom de Garnizoenscommandant van Amsterdam dringend om verster king met zware mitrailleurs, mortieren en pantserafweergeschut. Dit verzoek had in zoverre succes, dat later op de dag een sectie zware mitrailleurs van twee stukken aan de compagnie werd toegevoegd. Het personeel van de sectie van de 18e Dep.Comp.Bew.Tr. had gevechtsopstel lingen gemaakt met behulp van haar pioniersgereedschap en het ter plaatse aan wezige materiaal. De C.G. ontving in de avond van de Garnizoenscommandant van Amsterdam het bericht, dat zijn onderdeel zou worden afgelost door een met enige secties zw. mitrs. versterkte compagnie van 31 R.I. Om 23.00 kwam reserve kapitein H.G.A.J. Reu- senbrink met 3-I-31 R.I. en twee secties zware mitrailleurs op het vliegpark aan. Nadat kapitein Verschoor zijn taak had overgegeven en de gevechtsopstellingen waren bezet door onderdelen van de aflossende compagnie, keerde hij met zijn drie secties en de sedert enige uren bij hem ingedeelde sectie zw.mitrs. terug naar Am sterdam. In de loop van de morgen besloot de C.-Lvd. de gecombineerde ie en 2e Ja.V.A. te versterken met zes D XVII'n van de jachtvliegschool op Texel, nl. de nos. 202, 203, 205, 207, 209 en 210. Deze toestellen startten om 17.15 van het noodlandings terrein bij het vliegpark De Vlijt in de volgende formatie1 Fokker-D XVII, no. 203. res. 2e lt.-vl. E.A. Roosenburgcommandant Fokker-D XVII, no. 2.. res. 2e lt.-vl. J.C.P. Stuy Fokker-D XVII, no. 2.. res. 2e lt.-vl. J.L. Plesman Fokker-D XVII, no. 205. (res. sergt.-vl. B.C. Moerkoert) 1 Hoewel de nummers van de toestellen bekend zijn, is niet van elke vlieger bekend, wat het num mer van het door hem gevlogen toestel was. 188

NIMH | 1970 | | pagina 202