ie Luchtvaartregiment Zij begeleidden de C V'n, nos. 631 (Van Duyl Schultz, commandant - Smits) en 645 (Ritsma - Talens). Bij Ede raakte men in gevecht met vijandelijke vliegtuigen, die echter spoedig het gevecht afbraken. Bij Westervoort werden de vliegtuigen van de grond af beschoten door Duitse luchtdoelartillerie, terwijl er tijdens de vlucht op vele plaatsen geweer- en mitrailleurvuur werd ontvangen van Nederlandse troepen. De drie vliegers van de patrouille waren om 6.05 weer boven hun basis terugge keerd. Sergeant Steensma (218) had tijdens de vlucht de wielen geblokkeerd om het draaien ervan tegen te gaan. Later dacht hij hier blijkbaar niet meer aan, want hij landde op Buiksloot met geblokkeerde wielen, waardoor zijn toestel over de kop sloeg en onherstelbaar werd vernield. Ofschoon de vlieger niet ernstig werd gewond, moest hij naar een ziekenhuis worden gebracht. De beide andere vliegers meldden, dat zij tussen Arnhem en Deventer één Duitse verkenner hadden waargenomen. De patrouille, die de bombardementsvlucht naar Delft zou beschermen, was als volgt samengesteld Fokker-D XXI, no. 221. res. 2e lt.-vl. H.J. van Overvest, commandant Fokker-D XXI, no. 212. res. 2e lt.-vl. A.M. van de Vaart Fokker-D XXI, no. 236. res. 2e lt.-vl. H.B. Sitter Op het bericht dat de vier G V'n om 5.30 zouden starten, gingen de drie vliegers om 5.29 de lucht in. Zij vlogen naar Ruigenhoek, zonder de C V'n onderweg te ont moeten. Hier bleven zij toen enige tijd rondvliegen, tot zij om 5.45 bericht ont vingen dat de start van de vier verkenners voorlopig niet doorging. Daarom landden zij om 5.48 op het vliegpark Ruigenhoek. Tenslotte startten dan om 6.15 de drie jagers en slechts drie van de aangewezen vier C V'n, nl. de nos. 592 (Eenkhoorn, commandant - Van Liempd), 619 (Hellen- doorn - Van Schaik) en 605 (Holtz - Van de Poest Clement), alle drie van de Ille Verk.Gr. Kort daarop kregen deze echter versterking, toen de G V, no. 621 (De Raaf- Kuiter) van de lie Verk.Gr. zich bij hen voegde. De formatie werd onderweg niet door vijandelijke vliegtuigen aangevallen. Alleen de nos. 592 en 621 wierpen hun bommen af. De vliegers rapporteerden bij terugkeer, dat de spoorbaan Delft - Rotterdam op twee plaatsen was vernield en dat zij even ten zuiden van Delft, vlak bij de spoorbaan, de C X, no. 708, hadden zien staan. Verder maakten zij melding van hetgeen zij bij Ypenburg, bij Ockenburg en op het strand bij Scheveningen hadden gezien aan geland en ten dele vernield of ver brand vijandelijk en eigen luchtvaartmaterieel. 190

NIMH | 1970 | | pagina 204