ie Luchtvaartregiment van het vliegpark Buiksloot vijf D XXI'n waren gestart. Toen hij zich daarop voor nadere informatie wendde tot de C.-Lvd., vernam hij dat het bombardement van de Grebbebergvan 'smorgens vroeg op dringend verzoek van de Commandant van het Veldleger zou worden herhaald en dat er voor deze vlucht vrijwilligers waren gevraagd. Toen de C.-ie Ja.V.A. bij ontvangst van het bericht, dat de bombardementsvlucht zou worden herhaald, naar voren bracht dat zijn vliegers oververmoeid waren, deed de C.-Lvd. een ernstig beroep op zijn medewerking en adviseerde hem vrijwilligers te vragen voor deze vlucht. Kapitein Schmidt Crans zegde hem zijn medewerking toe, doch wierp tegen dat het vragen van vrijwilligers niet mogelijk was, omdat elke vlieger als zodanig een verbintenis als vrijwilliger bezat. Hij wees derhalve voor deze vlucht vliegers aan, die volgens het rooster aan de beurt waren. De patrouille jachtvliegtuigen was als volgt samengesteld Fokker-D XXI, no. 212. res. 2e lt.-vl. A.M. van de Vaart, commandant Fokker-D XXI, no. 224. res. 2e lt.-vl. F.C. Bik Fokker-D XXI, no. 236. res. 2e lt.-vl. H.B. Sitter Fokker-D XXI, no. 240. res. sergt.-vl. A.F. Postma Fokker-D XXI, no. 242. res. sergt.-vl. B. de GeusJ Ook nu startten - evenals bij de vorige opdracht - de jachtvliegtuigen pas, toen de vier C X'n (één was er uitgevallen door een defect aan de koeler) omstreeks 11.34 boven het vliegpark Buiksloot verschenen. De vier C X'n, nos. 705 (Postma, com mandant - A-Tjak), 712 (Kool - Salomé), 711 (Rombach - Lewis) en 713 (De Laat - Van der Heyden), wierpen individueel hun bommen af op de wegen tussen de Grebbe en Wageningen. Hierbij werden zij zwaar beschoten door Duitse lucht doelartillerie. Ook ditmaal vielen de jachtvliegers met hun boord wapens de grond doelen aan, die zich aan hen voordeden. De vliegers konden niet waarnemen, of zij met hun beschietingen succes hadden ge boekt. Tijdens beide vluchten hebben zij in de lucht geen vijand ontmoet. De vliegers van de drie D XVII vliegtuigen, die de vorige dag om 19.00 op het vliegpark Soesterberg waren geland, stelden in de loop van de morgen pogingen in het werk hun vliegtuigen naar het vliegpark Buiksloot terug te vliegen. Omdat het toestel van Stuy bij de landing zwaar was beschadigd en het landingsgestel van 199

NIMH | 1970 | | pagina 213