ie Luchtvaartregiment de beide infanteriesecties aan de oostelijke zijde waren eveneens onder de bevelen gesteld van een der luitenants-sectiecommandant de beide delen van de M.G., respectievelijk opgesteld aan de oostelijke en de zuide lijke zijde van het landingsterrein, werden elk gecommandeerd door een luite nant-sectiecommandant van deze compagnie. De verbindingen In een van de gebouwen bij de hoofdingang bevond zich een telefooncentrale, waar op de verschillende gebouwen en hangars waren aangesloten. Een aantal stads- lijnen opende de mogelijkheid om verbindingen naar buiten tot stand te brengen. Zodoende kon o.a. de C.-3-III-R.J. worden bereikt. De C.-3e Ja.V.A. had boven dien een rechtstreekse telefoonverbinding met de G.-Jachtgroep te 's-Gravenhage. De verbindingsafdeling van III-R.J., die geen verbindingen had tot stand gebracht, omdat de B.C. zulks niet nodig vond, was gevoegd bij de bataljonsreserve. Alleen de M.G. had een telefoonverbinding aangelegd tussen de commandant van de zw.mitrs. aan de oostelijke zijde (die zich ophield nabij de oorlogscommandopost van de vliegparkcommandant) en de betonkazemat aan deze zijde. De aard der gevechtsopstellingen De vier lt.mitrs. aan de noordelijke zijde van het landingsterrein waren - paarsge wijs - ondergebracht in lichte betonkazematten. In de noordoostelijke hoek van het terrein bevond zich een met graszoden afgedekte houten kazemat, waarin één zware en twee lichte mitrailleurs waren opgesteld. Aan de oostelijke zijde stond een betonkazemat van een zwaarder model dan de hiervoren genoemde, waarin twee zw.mitrs. waren geplaatst. Even ten zuiden van deze kazemat bevond zich een ge vechtsopstelling voor twee lt.mitrs., die was afgedekt met betonen afgesloten met ijzeren platen. Al deze opstellingen waren vervaardigd door de 3e Comp.Bew.Tr. vóór 20 april 1940. Met de aanleg van de overige gevechtsopstellingen werd pas begonnen op 8 mei, zulks als gevolg van een door de Chef van de Staf van het Go.Lvd. op genoemde da tum gehouden inspectie. Vanzelfsprekend waren deze op 10 mei nog niet gereed. Zij bestonden uit haastig opgeworpen veldwerkjes, die gedeeltelijk waren overdekt, maar nog niet gecamoufleerd. Achter de kazemat aan de oostelijke zijde was een nogal haastig gemaakte prikkeldraadversperring aangebracht, die aansloot op ver schillende met prikkeldraad doorvlochten meidoornheggen, die evenwijdig liepen aan de oostelijke rand van het vliegpark. Op 9 mei werden door de genie grondpeilingen verricht voor de bouw van twaalf 213

NIMH | 1970 | | pagina 227