ie Luchtvaartregiment Het detachement van het Bataljon Luchtvaarttroepen De vliegparkcommandant had de beschikking over een detachement van dit ba taljon voor de uitvoering van verschillende technische werkzaamheden. Dit de tachement, ter sterkte van 35 man, stond onder bevel van reserve tweede-luitenant J.C. Stok. Het had de noordelijke en de zuidelijke verspreide opstelling vervaardigd met de daarbij behorende noodhangars, alsmede de verbindingsweg (met brug over de ringsloot) van het vliegpark naar de zuidelijke verspreide opstelling (de weg tussen A en B op kaart no. 6). Het had voorts een aantal schijnvliegtuigen van het type D XXI vervaardigd, terwijl het de betonnen plateaus bij de hangars - ter camouflering groen had gespoten. Het detachement beschikte ook over de nodige gereedschappen en een materialendepot voor het herstellen van bomschade. De beschildering, die het landingsterrein een verkaveld aanzien moest geven, was op 10 mei 1940 vervaagd. De 1 e en de 7e Compagnie Bewakingstroepen De vliegparkcommandant beschikte voor de bewaking en de verdediging van het vliegpark over de hiervoren genoemde compagnieën, respectievelijk onder bevel van de reserve kapiteins D.J. van Veen en H.A. Bominaar. De ie Comp.Bew.Tr. bestond vermoedelijk uit vier en de 7e Comp.Bew.Tr. uit drie tirailleursecties. Beide compagnieën beschikten over een sectie zw. mitrs. van drie stukken van het type M. 18 (Vickers)Om 3.15 waren de compagnieën als volgt opgesteld De ie Comp.Bew.Tr. a De sectie zw. mitrs. bezette de overdekte opstellingen aan de zuidoostelijke zijde van het vliegpark. Taakhet uitbrengen van vuur op het landingsterrein ter bestrijding van landende vijandelijke vliegtuigen en/of valschermtroepen. b Ongeveer een halve tirailleursectie had sedert de avond van 9 mei de wacht be trokken bij 'Het Span', aan de zuidelijke zijde van het vliegpark, waarin de muni tie van de Strat.Ver.V.A. en de 4e Ja.V.A., alsmede de vliegtuigbommen van eerst genoemde afdeling waren opgeslagen1. De wacht beschikte over drie lichte mitrail leurs, waarvan er één was opgesteld bij de wacht, één bij de meest westelijke nood- 1 'Het Span' was een complex van twee bij elkaar behorende boerderijen, waarvan er één, ge legen aan de Hoeverweg, werd bewoond, terwijl de andere gelegen aan de Ringsloot ten zuiden van het vliegpark buiten bedrijf was en nu als bergplaats van de munitie en bommen werd aan gewend. Langs deze gewezen boerderij liep ook de toegangsweg naar het vliegpark voor de vlieg tuigen uit de zuidelijke verspreide opstelling. 246

NIMH | 1970 | | pagina 260