ie Luchtvaartregiment Majoor Schlimmer was dus afgeweken van de orders van de C.-Lvd., zonder dat hij hem dit - naar later bleek had bericht. Bovendien was in de morgen van 10 mei van de ie Comp.Bew.Tr. zeker geen 2/3 gedeelte volledig paraat. De vliegparkcommandant heeft de orders met betrekking tot de maatregelen voor de paraatheid der bewakingtroepen eigendunkelijk gewijzigd. In dit opzicht is hij beslist in zijn taak te kort geschoten. De commandoposten De commandopost van majoor Schlimmer was gevestigd in één van de lokali teiten van hangar 3. Na de aanval op het vliegveld, in de vroege morgen van 1 o mei, verplaatste hij zijn commandopost naar die van de C.-XIe Zl.Afd.tl. aan de laan 'Doorntjes'. De vliegparkcommandant was op 10 mei om 3.15 niet aanwezig op zijn commando post. Op uitdrukkelijk verzoek van een aantal officieren had hij zich in de late avond van 9 mei naar zijn kwartier te Bergen begeven en zich ter ruste gelegd. Zijn plaatsvervanger was op genoemd tijdstip echter wel aanwezig. De C.-4e Ja.V.A. had zijn commandopost gevestigd in hangar 6. Na de eerste aan val op het vliegpark verplaatste hij deze naar een woning in de Broekbeekstraat in Bergen. De commandopost van de G.-Strat.Ver.V.A. was gevestigd in hangar 1 en werd na het bombardement verplaatst naar huize 'Westerwolde' in de Eeuwige laan te Bergen. De commandopost van de C.-ie Comp.Bew.Tr. bevond zich in de St. Ursulaschool, aan de Loudelsweg in Bergen. Na de eerste aanval werd deze commandopost ver plaatst naar een woning aan de Meerweg. De commandopost van de C.-7e Comp.Bew.Tr. was gevestigd aan de Groeneweg, bij de wacht van deze compagnie. Na de eerste aanval werd zij verplaatst naar het buitengoed 'Karperton'. De C.-XIe Zl.Afd.tl. had zijn commandopost in een huis aan de laan 'Doorntjes', terwijl de batterij- en pelotonscommandanten zich ophielden bij hun batterij of pe loton. De aard der infanterieopstellingen.; De opstellingen der zw.mitrs. waren in ophoging gemaakt, van boven met hout en aarde afgedekt en boden voldoende ruimte aan de bedieningen van de mitrailleurs. Een uitzondering hierop vormde één der zw.mitrs. van de 7e Comp.Bew.Tr., die was opgesteld op een luchtdoelaffuit in het talud van de afwateringssloot bij de 250

NIMH | 1970 | | pagina 264