ie Luchtvaartregiment a De I e Compagnie Bewakingstroepen. Twee secties waren opgesteld in de twee boerderijen ten noordoosten van hangar i. Zij bestreken met hun vuur een groot gedeelte van het landingsterrein en konden tevens vuur uitbrengen in noordoostelijke richting. Ook moesten zij de vlieg tuigen in de zuidelijke verspreide opstelling bewaken. De beide overige secties, waarbij de C.C. zich bevond, vormden een reserve in de hand van de vliegparkcom- mandant en hielden verblijf in het kwartier van de compagnie te Bergen. b De 7e Compagnie Bewakingstroepen. De compagnie was opgesteld in 'Karperton', met haar sectie zware mitrailleurs en één tirailleursectie aan de westelijke zijde van het landgoed, terwijl een tweede ti railleursectie was opgesteld aan de oost- en aan de zuidzijde. De derde sectie vormde een reserve in de hand van de C.C. Voorts was de sectie zw. mitrs. van de ie Comp. Bew.Tr. gesteld onder de bevelen van de C.-7e Comp.Bew.Tr. De opdracht van de C.C. luidde 1 met twee secties zw. mitrs. en één tirailleursectie vuur kunnen uitbrengen op het landingsterrein 2 met één tirailleursectie de onder 1genoemde secties in de rug beveiligen door de afsluiting van de Groeneweg in oostelijke richting en door het uitbrengen van vuur in zuidoostelijke richting. c De 4e Compagnie van het Ie Depot Bataljon. Twee tirailleursecties hadden een verdedigende opstelling ingenomen aan de rand van het bedekte terrein bij de Sluislaan en bij de noordelijke verspreide op stelling, terwijl de beide overige secties de 160e Bt.Lu.A. en het radiostation be veiligden. d De Luchtverdedigingsgroep 'Bergen'. Met uitzondering van het peloton 'Bergen', dat was opgesteld ten noorden van de 15e Bt.Lu.A., hadden in de opstelling geen wijzigingen plaats gevonden. De vliegparkcommandant gelastte voor de 1 ie mei 1940, dat de drie compagnieën en de Lvd.Gr. 'Bergen' de volledige graad van strijdvaardigheid zouden innemen om 3.00. Van dit tijdstip af tot 11.30 moesten er van de beide reserve-secties van de ie Comp.Bew.Tr. te Bergen één sectie zijn opgesteld ten westen en één sectie ten oosten van de zuidelijke verspreide opstelling. 262

NIMH | 1970 | | pagina 276