ie Luchtvaartregiment dragen aan de beide secties, die bij de beide boerderijen ten noordoosten van hangar i waren opgesteld.. Buiten de uren tussen 3.00 en 11.30 waren deze secties, onder bevel van de G.C., een reserve in de hand van de vliegparkcommandant en verbleven in hun kwartier te Bergen. Een reserve zó ver van het te beveiligen object te doen verblijven is niet doelmatig. In de meeste gevallen zou zij te laat komen. Het zou zonder twijfel beter geweest zijn de twee secties in eerderbedoelde twee sectie-steunpunten 'Het Span' en 'Rodenburg' te doen verblijven. Gezien het moreel en de mate van geoefendheid van het personeel van de hem ter beschikking staande compagnieën, mocht de vliegparkcommandant er niet op rekenen, dat een offensief optreden van een reserve enige kans op succes zou kunnen hebben. Resumerend kan worden gezegd, dat majoor Schlimmer de helft van de hem ter be schikking staande tirailleursecties had opgesteld op een te grote afstand van het vliegpark, waardoor deze niet óf niet voldoende konden meewerken aan de daad werkelijke verdediging van dit park. Blijkbaar heeft hem het grote belang van het behoud van het vliegpark niet voldoende voor ogen gestaan. Bij de organisatie van de verdediging had hij er rekening mee moeten houden, dat bij een vijandelijke actie het de vijand er in de eerste plaats om te doen is het vliegpark te vermeesteren om dit ongestoord voor zijn verdere acties te kunnen gebruiken. Op 11 mei bombardeerde en beschoot de vijand omstreeks 8.45 het vliegpark op nieuw, waarbij hij o.m. ook 'Karperton' en de Hoeverweg bestookte. Op het lan dingsterrein stonden een aantal, niet meer te repareren G I'n, alsmede een aantal schijnvliegtuigen van het type D XXI, die verwoed werden aangevallen. Om 14.15 vonden kort na elkaar twee aanvallen plaats, die werden uitgevoerd door een klein aantal vliegtuigen. Daarbij kwam onder meer een serie bommen terecht in de duinen, op ongeveer 250 m ten zuiden van 'De Franschman'. Hoewel bij deze aanvallen geen verliezen aan personeel en materieel werden geleden, hadden zij toch tot gevolg dat het reeds geleden moreel van het personeel van de 7e Comp.Bew. Tr. nog meer daalde. Bij deze compagnie vond een betreurenswaardig incident plaats, als gevolg van een vals gerucht omtrent de landing van valschermtroepen. Toen depottroepen uit de richting Alkmaar naderden langs de Groeneweg en een verspreide orde aannamen, verkeerde de bezetting van de oostrand van 'Karperton' in de veronderstelling, dat het vijandelijke valscherm troepen waren, die oprukten naar het vliegpark. Er ont stond toen een vuurgevecht, waarbij een officier van de compagnie sneuvelde. De 4-Ie Dep.Bat. ontving in de morgen de opdracht om met één sectie de Hage- mansbrug bij de noordelijke verspreide opstelling in staat van verdediging te bren gen. Daartoe werden bij deze brug een drietal mitrailleuropstellingen gemaakt en 265

NIMH | 1970 | | pagina 279