ie Luchtvaartregiment werden er'Friese ruiters'gereed gehouden om de over de brug voerende weg te ver sperren. De verdedigende opstelling aan de Sluislaan kwam hiermede te vervallen. Teneinde zich aan incidentele beschietingen te kunnen onttrekken, verkende de C.-I5e Bt.Lu.A. voor zijn batterij, alsmede voor het peloton 'Bergen', in de loop van de dag een nieuwe opstelling. Deze vond hij bij de zuivelfabriek, aan de weg tussen Bergen en Alkmaar. Na overleg met de vliegparkcommandant, liet hij eerst de nieuwe stellingen inrichten, waarna hij deze betrok. Het detachement luchtvaarttroepen moest zich van 3.00 tot 7.00 gereed houden als stoottroep, vermoedelijk bij de laan 'Doorntjes' en het behield deze taak ook ge durende de gevechtsdagen, die nog volgden. Opnieuw vulde het personeel enkele bomtrechters op, terwijl het bovendien behulpzaam was bij het vervoer van de mu nitie en de vliegtuigbommen uit de boerderij 'Het Span'. Daarbij werd het geassis teerd door personeel van de Xle. Zl. Afd.tl. De C.-Ie Dep.Bat. stelde - in overleg met de vliegparkcommandant - een plan op voor een aanval op het vliegpark met Bergen als uitgangspunt, voor het geval dit park in 's vijands handen mocht vallen. Daartoe betrok o.m. een afdeling ter sterkte van één sergeant en elf man van 3-XIIe Dep.Bat. een wacht bij Egmond aan de Hoef. Op 12 mei werd de sterkte van deze wacht opgevoerd tot één sergeant en achttien man. Toen het de vliegparkcommandant op 12 mei bleek, dat het geschokte moreel van de 7e Comp.Bew.Tr. niet was hersteld, wees hij om 14.00 twee secties van 4-Ie Dep.Bat. aan om deze compagnie af te lossen. De beide secties zware mitrailleurs bleven ter plaatse en werden gesteld onder de bevelen van de C.-4-Ie Dep.Bat. De C.C. plaatste vier lichte mitrailleurs aan de westzijde en twee lichte mitrailleurs aan de oostzijde van 'Karperton'. De C.-7e Comp.Bew.Tr. ontving opdracht om stellingen in te nemen bij de Meerweg en bij de noordelijke verspreide opstelling. Het vliegpark werd op deze dag eenmaal door de vijand gebombardeerd, waarbij het opviel dat zijn vliegtuigen ditmaal veel hoger vlogen dan op de voorafgaande dagen. Desondanks gelukte het aan de 15e Bt.Lu.A. om één vliegtuig neer te halen. Het personeel van het detachement luchtvaarttroepen verplaatste de schijnvlieg- tuigen, terwijl de vliegparkcommandant een deel van het personeel inschakelde om de nieuwe opstelling voor de 15e Bt.Lu.A. gereed te maken. Gedurende de nacht van 12 op 13 mei verplaatste de C.-I5e Bt.Lu.A. zijn batterij en het peloton Bergen naar de nieuwe opstelling, waarbij de oude stellingen gehandhaafd bleven als schij nstellingen De 13e mei verliep vrij rustig. Alleen in de morgenuren werden enige hoog vliegende vijandelijke toestellen waargenomen. In de namiddag regende het een weinig en hing het wolkendek laag. 266

NIMH | 1970 | | pagina 280