ie Luchtvaartregiment Tijdens zijn landing aldaar, werd dit vliegpark opnieuw van grote hoogte gebom bardeerd. Thijssen vloog daarom weer naar het zuiden. Na enige tijd in de buurt van Haarlem te hebben gekruist, besloot hij - na over zijn radio te hebben ver nomen, dat het vliegpark Soesterberg was versperd en met het oog op de hem nog resterende brandstof en munitie - de kans te wagen terug te keren naar zijn thuis basis, waar hij omstreeks 6.20 landde. Na het bombardement verzamelde kapitein Lamers zijn personeel en begon de schade aan de vliegtuigen op te nemen. Het gelande toestel, dat toch nog bij een der bombardementen was beschadigd, èn de op het eerste gezicht nog te herstellen vliegtuigen liet hij van het landingsterrein verwijderen en gecamoufleerd opstellen in de zuidelijke verspreide opstelling aan de Hoeverweg. De rest van de dag werd besteed aan herstelwerkzaamheden, welke arbeid verschillende keren werd onderbroken door luchtalarmeringen en lucht aanvallen. Ingevolge de opdracht aan het einde van de dag te melden over welk vliegend ma terieel de volgende dag kon worden beschikt, lichtte kapitein Lamers om 18.33 de C.-Jachtgroep, majoor-vlieger H. van Weerden Poelman, als volgt in 'één vliegtuig is gevechtsgereed, één is dit binnen korte tijd, negen vliegtuigen zijn ernstig beschadigd, o.a. door lekgeschoten tanks en stukgeschoten leidingen, drie vliegtuigen zijn niet te repareren. Alle munitie is gered. De commandopost is naar Bergen overgebracht en ge vestigd in het café 'De Rustende Jager'. In de namiddag had de C.-4e Ja.V.A. een vliegtuigbemanning naar Buiksloot ge stuurd om de G I, no. 303, die met de resterende D XXI'n van Schiphol naar Buik sloot was overgevlogen, van de C.-2e Ja.V.A. over te nemen en over te vliegen naar Bergen, waar dit pas gerepareerde toestel van de 3e Ja.V.A. zou worden ingedeeld bij de 4e Ja.V.A. Om 18.05 startte reserve eerste-luitenant-vlieger H. Dill, die vergezeld was van de dpi. sergeant-radiotelegrafist/staartschutter J. van den Bree- mer, met de 303 van het vliegpark Buiksloot en landde omstreeks 18.20 veilig op Bergen. Ruim een uur later werd de 4e Ja.V.A. opnieuw versterkt, nu met de G I, no. 315, van de 3e Ja.V.A., die met luitenant Van Oorschot en sergeant Wesly bij de lan ding op De Kooy in de vroege morgen was beschadigd. In de loop van de dag was dit vliegtuig gerepareerd en omstreeks 19.14 vertrok het met dezelfde bemanning naar het vliegpark Bergen, waar het om 19.30 landde en werd ingedeeld bij de 4e Ja.V.A. Op 11 mei 1940 meldde kapitein Lamers om 8.00 aan de C.-Lvddat drie G I vlieg- 270

NIMH | 1970 | | pagina 284