ie Luchtvaartregiment valschermen te verlaten. De beide inzittenden van de 310 kwamen in de buurt van het vliegpark aan de grond, waarbij de radiotelegrafist-staartschutter Goene een lichte verwonding opliep. Het vliegtuig dook bij Badhoevedorp in de vette klei van de Haarlemmermeerpolder, waarbij het totaal verloren ging. Het voorafgaande werd echter pas later bekend. Toen de no. 315 (Schoute) om streeks 4.25 op het vliegpark landde, werd tweede-luitenant-vlieger Jhr. B. Sand- berg (met staartschutter Van den Breemer) in de G I, no. 308 van het Schiphol-de- tachement even na 4.30 uitgestuurd op een verkenningsvlucht. Om 4.50 keerde de vlieger terug op Schiphol en rapporteerde, wat er met de 310 van Bergen was ge beurd. Het T V vliegtuig, no. 856 (Swagerman), dat om 5.19 startte, werd dus slechts ge ëscorteerd door een patrouille van twee G I'n, t.w. Fokker-G I.A ('Mercury'), no. 308. (2e lt.-vl. Jhr. B. Sandberg, Cdt. - dpi. sergt.-rtg\staartschutter J. van den Breemer Fokker-G I.A ('Mercury'), no. 315. (res. 2e lt.-vl. P.C. Schoute - dpi. sergeant-rtg\staartschutter H.P. Lindner) Zoals bekend, was het bombardement geen succes. Op de terugvlucht werden de drie vliegtuigen aangevallen door een achttal Me's 109, waarbij de T V, no. 856 en de G I, no. 315 werden neergeschoten. Alle inzittenden van de beide toestellen kwamen hierbij om het leven. Toen hij de beide vliegtuigen brandend zag neerstorten, heeft luitenant JhrSand berg zijn gevecht met drie van de Me's afgebroken en keerde terug naar Schiphol, waar hij om 5.59 met een onbeschadigd vliegtuig landde. De verdere bijzonder heden betreffende deze opdracht zijn reeds beschreven bij de gevechtsacties van de Bom.V.A. De beide andere G I'n van Bergen, t.w. de Fokker-G I.A ('Mercury'), no. 321. (res. 2e lt.-vl. A. van Ulsen - dpi. sergt.-rtgfstaartschutter K. Vermaat) Fokker-G I.A ('Mercury'), no. 318. res. 2e lt.-vl. F. Peetoom, zonder staartschutter die met een aantal D XXI'n van het vliegpark Buiksloot de C X'n naar Wage- ningen zouden begeleiden, startten omstreeks 4.00. In de haastwaarmede de bemanningsleden zich tegen 4.00 naar het veld spoedden, om hun plaatsen in de vier G I'n (nos. 310, 315, 321 en 318) in te nemen, reed dpi. 278

NIMH | 1970 | | pagina 292