ie Luchtvaartregiment sergeant-radiotelegrafist/staartschutter G.J.M. Govers, die met luitenant Schoute had moeten vliegen, met zijn auto tegen een muurtje, waardoor hij voorlopig werd uitgeschakeld. Sergeant Lindner nam toen zijn plaats in, hetgeen hem - zoals be kend - het leven zou kosten. Coene en Vermaat gingen respectievelijk met Bosman en Van Ulsen mee, waardoor luitenant Peetoom zonder staartschutter moest ver trekken. Na het bombardement van de oostelijke bosrand van Wageningen, werd deze bos rand door alle Nederlandse toestellen C X'n, D XXI'n en G I'n) gemitrailleerd. Zij werden daarbij hevig beschoten door Duitse luchtafweer. Op de terugvlucht schoot luitenant Van Ulsen uit een escadrille van drie Me's 109 er één boven Woerden neer. Beide G I'n kwamen zwaar gehavend om 4.45 individueel op het vliegpark Bergen terug. Het toestel van Van Ulsen had naast talrijke treffers van het vijandelijke geschut, ook een zeer zwaar beschadigd landingsgestel. De toestel len konden dan ook niet meer worden ingezet. De G I, no. 303, die de vorige dag op het vliegpark Soesterberg was achtergebleven, was 'smorgens 0:017.35 weer hersteld, zodat het toestel door reserve eerste-luitenant- vlieger A. van Oorschot kon worden overgevlogen naar het vliegpark Schiphol, waar het omstreeks 7.45 landde. Tijdens deze vlucht zat Van Oorschot alleen in het toestel. Reserve sergeant-vlieger H. Hartkoren was met de andere G I (no. 325) zoals be kend zonder cockpitkap - op één tank vliegend al om even na 4.00 weer op Schiphol geland. Ookhij had tijdens zijnvlucht alleen in het toestel gezeten. De reden hiervan was, dat de beide staartschutters (Sonneveld en Lok) nog in de avond van 12 mei per auto via Amsterdam naar het vliegpark Schiphol waren vertrokken. In Amster dam raakten zij verzeild in een schietpartij, veroorzaakt door een der vele geruch ten. Bij het verlaten van de auto liep sergeant P.J. Lok een schotwond op, zodat hij in een ziekenhuis moest worden opgenomen. Noch de C.-4e Ja.V.A., noch de Commandant van het Schiphol-detachement ont vingen op 13 mei verder nog opdrachten voor operationele vluchten. In de namiddag bevonden er zich op Schiphol in totaal vijf gevechtsgerede G I'n. Drie ervan waren van het type Fokker-G I.B Wasp')waarmee de drie vliegers van V-2 Lv.R. tussen 17.00 en 19.00 enige oefenvluchten maakten. Dit waren reserve tweede-luitenant-vlieger F.G.B. Droste (no. 342), met dpi. sergeant-staartschutter J. Staal; tweede-luitenant-vlieger G. Steen (no. 343) en reserve sergeant-vlieger G.R. Ottes (no. 346)1. 's Avonds om 22.00 waren er op het vliegpark Bergen weer twee G I'n bijna ge- vechtsgereed. 1 Welke staartschutters van V-2 Lv.R. meevlogen met de laatste twee vliegers, is thans niet meer bekend. 279

NIMH | 1970 | | pagina 293