ie Luchtvaartregiment resultaat dat zeker één, doch waarschijnlijk twee van deze vliegtuigen in brand werden geschoten. Omstreeks 11.40 keerden de drie vliegtuigen op Bergen terug, waarna zij onmiddellijk weer werden teruggeplaatst in de zuidelijke verspreide op stelling. Hadden de mannen van deze groep onderweg geen vijand in de lucht ontmoet, heel anders verging het de groep, die het vliegpark Waalhaven moest bombar deren. Om 11.00 waren zes C X'n uit de noordelijke verspreide opstelling gerold en over de herstelde toegangsweg naar het landingsterrein getaxied. Hiervoor waren zes be manningen aangewezent.w. Fokker-C X, no. 705. Ritmeester-vl. J. Hoytema van Konijnenburg, escadrille-commandant - res. ie It.-wrn. A. Ch. van Rijn) Fokker-C X, no. 706. res. 2e lt.-vl. J.F. de Laat - res. ie It.-wrn. G. F.J. Jansen Fokker-C X, no. 708. res. 2e lt.-vl. S.J. Postma - 2e It.-wrn. H.J. Landman Fokker-C X, no. 709. (res. ie lt.-vl. J. Pleij, escadrille-commandant - res. 2e It.-wrn. M.G. A-Tjak). Fokker-C X, no. 711. ie lt.-vl. J.C.J. Vermeulen - res. 2e It.-wrn. H.A.M. van der Heyden) Fokker-CX, no. 712. res. 2e lt.-vl. W.H. Stein - res.kapt.-wrn. Dr. Ph. H. Kuenen Omdat het commando-vliegtuig, no. 705 niet kon starten, vertrokken er slechts vijf vliegtuigen. Eerst zouden er twee escadrilles van drie vliegtuigen starten, maar door het uitvallen van de 705 werd er nu één escadrille gevormd van vijf vliegtuigen, onder commando van luitenant Pleij Na de start verzamelden deze vijf vliegtuigen zich boven Egmond en zetten vervol gens koers naar Hoek van Holland, intussen klimmend naar 1 500 m hoogte. Bij Hoek van Holland werd de koers verlegd naar het oosten, in de richting Waal haven. Vliegend op een onderlinge afstand van 25 meter, werden op een met de hand gegeven teken van de leider der formatie (alleen deze had de beschikking over een bommenrichtkijker) 2 000 kg bommen afgeworpen, die neerkwamen op het zuidelijke deel van het landingsterrein. Kort na het bombardement, toen de vliegers juist doende waren op een lagere hoogte te gaan vliegen, werd de formatie door een antal Me's 109 ontdekt en aange vallen. De groep spatte daarop als het ware uiteen. Het commandovliegtuig (no. 290

NIMH | 1970 | | pagina 304