ie Luchtvaartregiment Fokker-CX, no. 714. res. sergt.-adsp.res.off.-vlieger R.M. van Luijk - 2e It.-wrn. H.J. Landman). Fokker-CX,no. 715. (res.2elt.-vl.K. Verhorst - res. 2e It.-wrn. H.J. Vermeulen) II Verband vliegpark Waalhaven: Fokker-CX,no. 705. Ritmee ster-vl. J. Hoytema van Konijnenburg, escadrille-commandant verband II-res. ie It.-wrn. A.Ch. van Rijn Fokker-C X, no. 711. res. sergt.-vl. F.K.A. Rombach - res. 2e It.- wrn. J.H.M. ten Holder Fokker-C X, no. 712. res. 2e lt.-vl. P. Kool-res. 2e It.-wrnG.H. Salomé Met de commandanten van dej achtverbanden te Buiksloot en te Schiphol regelde kapitein Van der WerfF telefonisch de bescherming van de twee verbanden, in dier voege dat het verband 'Waalhaven' door drie G I'n en het verband 'parkeerterrein' door zes D XXI'n zou worden geëscorteerd. Het rendez-vous met de G I'n en de D XXI'n zou plaats hebben te Schiphol, respectievelijk te Buiksloot. Beide ver banden zouden gelijktijdigom 15.30 starten en verzamelen boven het Alkmaarder- meer. De C X'n startten echter pas om 16.40. Van het verband 'parkeerterrein' bleken de nos. 714 (Van Luijk - Landman) en 715 (Verhorst - Vermeulen) motorstoring te hebben, zodat van dit verband alleen de 713 (Pleij - Lewis) startte. Van het voor Waalhaven bestemde verband startten alle toestellen. De bemanning van no. 712 (Kool - Salomé) voegde zich eigener be weging bij no. 713, zodat dank zij dit prijzenswaardige initiatief voor elk van de te bombarderen doelen twee vliegtuigen beschikbaar waren. Laagvliegend bereikten de vier C X'n Buiksloot, waar de zes D XXI jagers reeds met draaiende motoren gereed stonden. De jagers startten onmiddellijk en voegden zich om 16.16 bij de te escorteren vliegtuigen. Boven Schiphol aangekomen nam men echter geen G I vliegtuigen waar. Achteraf bleek er een misverstand in het spel te zijn. De bemanningen van de C X en de DXXI vliegtuigen lieten zich hierdoor echter niet ophouden en zetten via Zoeter- meer en Nootdorp koers naar Rotterdam. Even voor deze stad formeerden de C X'n zich in twee verbanden, die - dank zij het initiatief van de D XXI bemanningen - elk werden begeleid door drie van dejachtvliegtuigen. Hoe verging het het verband 'parkeerterrein'? Even ten zuiden van de Kralingse Plassen klommen de beide C X'n nos. 712 en 296

NIMH | 1970 | | pagina 310