ie Luchtvaartregiment Op 13 mei ontving de C.-Strat.Ver.V.A. van de G.-Lvd. om 0.25 telefonisch het volgende bevel, dat schriftelijk werd bevestigd: A.H.K. A.H.K., 13 mei '40. Afd. Lvd. No. iB Bevel. 1 Vijand stootte op 12/5 door in de lijn Renkum - Wageningen - Rhenen en bereikte de oostrand van de Grebbe onder steun van artil lerievuur uit opstellingen, gelegen in westelijke bosrand vt. 36-38 bij O van Oranje-Nassau-Oord. 2 Eigen troepen bereiden tegenaanval voor, terwijl vijand overwicht heeft in de lucht. 3 OpdrachtBombardeer op 13/5 de artillerie-opstellingen genoemd in punt 1 en mitrailleer deze opstellingen en troepen, welke in de om geving hiervan en in of nabij Wageningen worden waargenomen. 4 Uitvoering door 1 T V van 2-I-1 Lv.R., beschermd door drie, zo mogelijk vier G I vliegtuigen van 4-II-1 Lv.R. (te verzamelen van Bergen en Schiphol) en 5 C X'n van 1-I-1 Lv.R., beschermd door 6 D XXI vliegtuigen van i-en2-II-i Lv.R.1 5 C.-I-i Lv.R. draagt zorg, dat de vliegtuigen - zoveel mogelijk ge- gelijktijdig - de opdracht uitvoeren te 4.30. 6 Bij ontmoeting van overmachtige vijand kunnen de bombarde mentsvliegtuigen uitwijken, de jachtvliegtuigen zullen alsdan trachten alsnog de opstellingen te mitrailleren, hiervoor mag echter de veilig heid der bombardementsvliegtuigen niet worden opgeofferd. 7 Spoedshalve geeft C.-I-i Lv.R. rechtstreeks de vereiste bevelen, waarbij machtiging is verleend de ondercommandanten, ook van II-1 Lv.R., in onderling overleg te doen treden (zulks met het oog op de verbindingen en de dislocatie) 8 Bericht wanneer vliegtuigen zijn gestart, geland en welke waar neembare resultaten, ook inlichting omtrent eigen troepen. deO.L.Z. aan: G.-I-i Lv.R. op last G.-Lvd. Spoedshalve C.-1-I-1 Lv.R. 1 De opdracht aan het T V vliegtuig trok de C.-Lvd. om 3.30 in. 298

NIMH | 1970 | | pagina 312