3°3 ie Luchtvaartregiment In verband met het luchtgevaar formeerde kapitein Van der Werff drie autoco lonnes, elk onder bevel van een officier. Zij kregen opdracht om afzonderlijk te ver trekken en te rijden met i oo m afstand tussen de auto's. Als gevolg van de zware grondmist konden de vliegtuigen niet starten bij het aan breken van de dag. De volgende zeven vliegtuigen startten daarom pas tegen g.oo Fokker-C X, no. 711. ie lt.-vl. J.C.J. Vermeulenescadrille-commandant - 2e It.-wrn. H.J. Landman Fokker-C X, no. 712. res. 2e lt.-vl. P. Kool - res. 2e It. - wrn. G.H. Salomé Fokker-C X, no. 706. (res. sergt.-vl.F.K.A. Rombach-res. 2e It. - wrn. J.H.M. ten Holder) Fokker-C X, no. 700. res. sergt.-adsp.res.off. vlieger R.M. van Luijk - res. 2e It.-wrn. M.G. A- Tjak Fokker-C X, no. 714. sergt.-majoor-vl. W. Warnaar- res. 2e It.-wrn. H.A.M. van der Heyden Fokker-C X, no. 705. res. 2e lt.-vl. S.J. Postma-res. 2e It.-wrn. R.B. Lewis) Fokker-C X, no. 713. res. 2e lt.-vl. K. Verhorst-res. ie It.-wrn. A.Ch. van Rijn Om 9.05 ontving kapitein Van der Werff van de C.-Lvd. telefonisch de opdracht om de zeven C X'n niet op Schiphol, doch op Ruigenhoek te laten landen en ook de grondorganisatie naar dat vliegpark te dirigeren. De laatste van de zeven C X'n was echter juist gestart, waarom de C.-Strat. Ver. V. A. telefonisch aan reserve eerste-luitenant-vlieger C.J. van Scherpenzeel, die op Schiphol in de Staf van 1 Lv.R. was belast met de vliegtechnische zaken, verzocht om de vliegtuigen bij aankomst aldaar onmiddellijk door te sturen naar het vliegpark Ruigenhoek. Twee van de autocolonnes waren ook reeds vertrokken. De eerste colonne, die de munitie vervoerde, kon door de uitgestuurde motorordonnans niet meer worden achterhaald, omdat zij de pont te Velsen reeds was gepasseerd, maar de tweede colonne kon nog bijtijds worden gewaarschuwd. De derde colonne, waarbij kapi tein Van der Werff zich bevond, was toen nog niet van Bergen vertrokken. Via Schiphol, dat een verlaten en ongastvrije indruk maakte, kwamen de zeven C X vliegtuigen omstreeks 10.10 aan op het vliegpark Ruigenhoek, waar zij gedekt en verspreid werden opgesteld. Flet lag in de bedoeling van de C.-Lvd. om de Strat.Ver.V.A. te stationeren op het

NIMH | 1970 | | pagina 317