2e Luchtvaartregiment dingsterrein versperd met z.g. klaverruiters. Doordat de omliggende terreinen op dezelfde wijze waren versperd, viel het landingsterrein vanuit de lucht minder op. In de boerderij, waar de commandopost was gevestigd, was een telefoonaansluiting aangebracht, zodat de C.-Ie Verk.Gr. zich na aankomst onmiddellijk telefonisch kon melden bij de C.-IV L.K. en de C.-2 Lv.R. Bij aankomst op het nieuwe vliegpark trof de C.-Ie Verk.Gr. het volgende, door de C.-IV L.K. telefonisch gegeven bevel aan 'Verken eventuele brugslag over de IJssel in het vak van het IV L.K. Verken eveneens de opmarswegen in het legerkorpsvak, in het bij zonder de opmars van pantsertroepen'. Met het oog op de uitgestrektheid èn de bedektheid van het te verkennen gebied (de rivier de IJssel tussen Kampen en Zutphen en de van dit deel van de IJssel naar de Grebbestelling voerende wegen), besloot de C.-Ie Verk.Gr. twee vliegtuigen voor deze opdracht in te zetten. In de bevelen nos i B en 2 B, die hij op 11 mei 1940 om 6.00 ter hand stelde aan de beide officieren-waarnemer, werd een van hen belast met de verkenning van het zuidelijk deel van het legerkorpsvak (van en met De venter tot en met Zutphen)terwijl de andere waarnemer tot taak kreeg het noorde lijke deel (van Kampen tot en met Deventer) te verkennen. Om 7.00 startte de C V, no. 612 (res. 2e lt.-wrn. J.P. Honig - sergt.-vl. P. van Coe- vorden) voor de verkenning van het zuidelijke gedeelte en vijf minuten later ver trok de G V, no. 646 (2e lt.-wrn. J. van Meel res. ielt.-vl. H.C. Heideman) voorde verkenning van het noordelijke deel. Beide verkenningen leverden nagenoeg geen resultaten op. Er werd geen brugslag waargenomen, noch over de IJssel, noch over het Apeldoorns kanaal, terwijl er op naar de Grebbestelling voerende wegen geen colonnes werden waargenomen. Tweede-luitenant-waarnemer J. van Meel (no. 646) ontdekte een geland vliegtuig in een bosrand van de Garderense heide. Hoe dit daar kwam, was niet duidelijk, omdat deze heide nog steeds van versperringen was voorzien. Zonder tegenstand in de lucht te hebben ontmoet, landden de beide vliegtuigen weer te Middenmeer, respectievelijk om 8.45 en g.oo. De C.- IV L.K. werd onmid dellijk telefonisch van het resultaat van de uitgevoerde verkenningen op de hoogte gesteld. Om 14.00 ontving de C.-Ie Verk.Gr. van de C.-IV L.K. telefonisch de volgende opdracht 'Verken eventuele troepenconcentratie in de onmiddellijke omgeving van en in Apeldoorn'. 322

NIMH | 1970 | | pagina 336